mehornet
 • mehornet
 • 64.9% (دوستانه)
 • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
7 سال پیش

سلام خدمت همه @};-


هلیکوپتر ملی صبا 248 با حضور سردار حسین دهقان وزير دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح رونمايي شد.

به میزان، در سیصد و پنجاه و سومین روز از سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل با حضور سردار حسین دهقان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری هلیکوپتر ملی صبا 248 که به دست متخصصان شرکت پشتیبانی و نوسازی هلیکوپتر ایران وابسته به سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع طراحی و ساخته شده است رونمایی شد.

سردار دهقان در مراسم رونمایی از این هلیکوپتر ملی طی سخنانی اظهار داشت، مفتخریم که در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل یکی از پروژه های مهم که حقیقتا از نمادهای اقتصاد مقاومتی می باشد را امروز رونمایی کنیم.UserPostedImage


=d>


زیر دفاع افزود: با توجه به نیاز کشور به هلیکوپتر هایی در کلاس وزنی متوسط که بالاترین درخواست و نیاز آتی می باشد؛ شرکت پنها با همکاری شرکت های دانش بنیان، دانشگاه ها و مراکز علمی و تحقیقاتی صنایع مختلف در وزارت دفاع اقدام به طراحی، ساخت و تولید هلیکوپتر ملی صبا 248 نمود.

سردار دهقان افزود:هلیکوپتر ملی صبا 248 در کلاس وزنی سبک و متوسط کاربری چند منظوره، دو موتوره، چهار ملخه و با ظرفیت 8 سرنشین قادر است ماموریت های حمل و نقل بار و مسافر و عملیات امداد و نجات، عکس برداری و شناسایی، آمبولانس هوایی، عملیات فرا ساحلی و تاکسی هوایی را انجام دهد.

وزیر دفاع، استفاده از فناوری های روز در حوزه ناوبری، هدایت و سامانه های مکانیکی، کارکرد قابل قبول در حالت یک موتور خاموش، قابلیت اطمینان بالا، صدا و ارتعاشات کم و سرعت بالا، قابلیت عملیاتی در محدوده دمایی 25- تا 55 درجه سانتی گراد و بدنه آیرودینامیکی مناسب را از جمله مشخصات فنی هلیکوپتر 248 ذکر کرد و گفت : این هلیکوپتر بر اساس نیاز مشتریان نظامی و غیر نظامی و قابلیت صادرات به بازارهای بین المللی خصوصا کشورهای اسلامی با قیمت رقابتی قابل عرضه می باشد.

وزیر دفاع طراحی و ساخت این هلیکوپتر را یکی از آرزوهای دیرینه مسئولان کشور و متخصصان صنعت هوایی دانست و گفت : بنده ضمن عرض خدا قوت به همه دست اندرکاران طراحی و ساخت این پروژه بزرگ ملی، این دستاورد بزرگ و درخشان را به محضر فرماندهی معظم کل قوا، ملت شریف و قدرشناس ایران تبریک عرض می نمایم و در آستانه سال جدید آن را عیدی وزارت دفاع به این ملت بزرگ اعلام می کنم.

سردار دهقان با تشکر و قدردانی از همه مراکز علمی، دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان که وزارت دفاع را در تحقق این پروژه ملی یاری و حمایت کردند تصریح کرد: حرکت به سمت طراحی و ساخت هلیکوپتر های سنگین را به طور جدی در دستور کار داریم که امیدواریم بتوانیم در سال های آتی این مهم را نیز تحقق بخشیم.
Touradg
 • Touradg
 • 100% (عالی)
 • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
7 سال پیش
صرفاً جهت استحضار و معرفی بالگرد AgustaWestland AW109 

UserPostedImage

کابین خلبان بالگرد AgustaWestland AW109 صرفاً جهت مقایسهUserPostedImage

دقت و ظرافت بسیار در ساختUserPostedImage

تغییر نام پنها به Bell!UserPostedImage

محصولی بومی با موتور غیر بومی به نقل از آشنایان


انشالله که حتماً تحت لیسانس آگوستا هست و قطعاً هم هر شروع نیاز به گام اول دارد

PC Flight Simulation Geek Since 1998
Touradg
 • Touradg
 • 100% (عالی)
 • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
7 سال پیشPC Flight Simulation Geek Since 1998
capt.persis
 • capt.persis
 • 54.86% (معمولی)
 • بال نقره ای - شاهین سوار
7 سال پیش
بله خیلی نیاز داریم در این کلاس هلیکوپتر داشته باشیم، پرنده های امدادی ...
دوستان معمولا در حد تعداد انگشتان دست از این مدل ها تولید میشه بعداش هم دیگه خبری نمیشه و ما از هلیکوپتر بی نیاز نمیشیم ...
اشکال نداره موتور کانادایی باشه، اینجوری خیالمون حداقل از Engine راحته ...
UserPostedImage