amin15
  • amin15
  • 52.32% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار شروع کننده موضوع
10 سال پیش
سلام دوستان
بنده یکم گشتم. یه سری سخت افزار رو هم مشخص کردم که به شرح زیر:

سی پی یو:
Intel Core i7-4960X/ شش هسته ای با میزان حافظه 15 مگابایت
یا
Intel Core i7-4770K/ چهار هسته ای با میزان حافظه 8 مگابایت

رم:
Corsair Vengeance Pro با ظرفیت 32 گیگابایت و فرکانس 2400 و تایمینگ CL10
یا
Corsair Vengeance Pro با ظرفیت 32 گیگابایت و فرکانس 2133 و تایمینگ CL11

کارتهای گرافیک مجهز به پردازندهگرافیکی NVIDIA :
Gigabyte GTX Titan Black با فرکانس حافظه 1750 مگاهرتز، میزان حافظه 6 گیگابایت و رابط حافظه 384 بیت و فرکانس هسته 889 مگاهرتز و نوع حافظه GDDR5
یا
ASUS GTX 770 OC DCII ا فرکانس حافظه 1752.5 میزان حافظه 4 گیگابایت و رابط حافظه 256 بیت و فرکانس هسته 256 بیت و نوع حافظه GDDR5

کولرهای پردازنده مرکزی:
Enermax ELC240 Water Cooler/ رادیاتور 240 میلیمتری به همراه دو عدد فن

فن کیس:
تصمیمی نگرفتم. میشه راهنمایی بفرمایید که چه تعداد فن واسه چنین سیستمی لازمه؟

مادربوردهای مخصوص پردازندههای Intel:
Gigabyte Z97X SOC-Force/ چیپ ست Intel Z97/ سوکت LGA1150 و حداکثر فرکانس حافظه DDR3 3300
یا
ASUS Maximus VI Formula/ چیپ ست Intel Z87/ سوکت LGA1150 و حداکثر فرکانس حافظه DDR3 3100

منبع تغذیه:
Enermax Revolution 87+ 1200W Gold

کیس:
تصمیمی نگرفتم هنوز. اگر راهنمایی بفرمایید ممنون میشم که کیس با چه ابعاد و برندی بگیرم.

هارددیسکهای داخلی:
WD Caviar Black 1 TB با نسخه رابط ساتا3 و بافر 64 مگابایت
یه سوال: آیا هاردی با سرعت بافر بالاتر هم موجود هست؟

SSD:
Transcend 320 Premium 256 GB/ نسخه رابط ساتا 3/ سرعت خواندن 560 مگابایت و سرعت نوشتن 530 مگابایت

مانیتور:
ASUS VX279H AH-IPS/ مانیتور 27 اینچ و حداکثر دقت تصویر 1920*1080

دوستان لطفا اگه نظری دارید و یا نکته ای بنده رو راهنمایی بفرمایید. آیا سیستم پیشنهادی بنده پاسخگوی خواسته هام هست؟
اگه پیشنهاد بهتری نسبت به سخت افزارهای بالا داشته باشید ممنون میشم بفرمایید.

با سپاس... @};- @};-
*هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن ٬ تنها گزینه باقی مانده برای شما باشد*
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
10 سال پیش
ارسال شده توسط : amin15 

ارسال شده توسط : Touradg 

لپ تاپ یا رایانه رو میزی؟

با سلام

رایانه رو میزی تورج جان.
یه مقداری بررسی کردم. مثه اینکه این بودجه برای رایانه رو میزی با سطح انتظارات من کمه. از لحاظ بودجه چندان مشکلی ندارم فقط میخوام سیستمی که تهیه میکنم خواسته هام رو برآورده کنه.
اگه بتونید با جزییات توضیح بدید که بهتره از چه سخت افزارهایی استفاده کنم ممنون میشم.

با سپاس @};-

سلام
ببین امین جان برای شبیه ساز همونطور که خودت هم میدونی اول پردازنده مهم هست و بعد کارت گرافیک.سایر قطعات هم اهمیت دارند ولی این دو در مقام اول و دوم هستند.پس هر چه بیشتر روی این دو سرمایه گذاری کنی بهتر است.بودجه ای هم که داری نسبتاً خوب هست و میتونی یک سیستم مناسب جمع کنی.من پیشنهاد می کنم 50 درصد بودجه رو روی پردازنده و کارت گرافیک بذار.

پیشنهاد من برای CPU فقط Intel i7 نسل 4 هست.مدل Core i7-4770 خوبه و قیمتش الان حدود 950 هست و تا 3.9 اورکلاک میشه .کارت گرافیک محصولات NVIDIA سری 700 (760 به بالا ایده آل هست با حداقل 2 گیگ حافظه).و رم هم 8 به بالا.

PC Flight Simulation Geek Since 1998
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
10 سال پیش
ارسال شده توسط : OMIDSIM 

ارسال شده توسط : OMIDSIM 

دوستان این سیستم مناسبه ؟
cpu : amd fx 8320
vga: r9 270 x dc2t top
board" m5a99fx
cooling : transformer3
power : 750 watt green

دوستان نظری ، پبشنهادی ندارید ؟

برای چه بودجه ای؟

Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
10 سال پیش
انتخابهات خیلی عالیه ولی فکر می کنم از بودجه ای که گفتی خیلی بیشتر بشه ، فقط فکر می کنم خرید هارد SSD اونهم برای شبیه ساز و با بودجه محدود خیلی مناسب نباشه.تنها تاثیری که هارد داره در زمان بارگذاری شبیه ساز هست و هر چه رم هم بیشتر باشه میزان نیاز به دسترسی به هارد کمتر میشه .پس منطقی نیست خیلی روش سرمایه گذاری کنی.
کیس هم زیاد روش سرمایه گذاری نکن.تا جایی که بتونه گردش حرارتی مناسب ایجاد کنه کافیه.شکل و قیافه مهمون 1 هفته هست.

نکته دیگه اینکه یک کولر آبسال 6000 هم بگیر![blackhee]
amin15
  • amin15
  • 52.32% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار شروع کننده موضوع
10 سال پیش
ارسال شده توسط : Touradg 

انتخابهات خیلی عالیه ، فقط فکر می کنم خرید هارد SSD اونهم برای شبیه ساز و با بودجه محدود خیلی مناسب نباشه.تنها تاثیری که هارد داره در زمان بارگذاری شبیه ساز هست و هر چه رم هم بیشتر باشه میزان نیاز به دسترسی به هارد کمتر میشه .پس منطقی نیست خیلی روش سرمایه گذاری کنی.

نکته دیگه اینکه یک کولر آبسال 6000 هم بگیر![blackhee]

ممنون بابت جواب

فقط چند تا سوال:
1. واقعا چجوری باید این سیستم رو خنک کنم؟؟!!؟ چند تا فن برای کیس باید در نظر بگیرم؟
الان یه لپ تاپ دارم که سیمولاتور روش نصبه. معمولا یکم که بهش فشار میارمو از شبیه ساز استفاده میکنم خود به خود خاموش میشه!!! نکنه تو این کیسم این اتفاق بیفته!!!!!!؟؟
2. از چه کیسی استفاده کنم؟
3. آیا خنک کننده ای که انتخاب کردم مناسبه؟
و اینکه لازمه یا اصلا میشه از تعداد خنک کننده بیشتری استفاده کنم؟
4. تایمینگ رم دقیقا چیکار میکنه؟ اصلا فرق CL10 با CL11 چیه!!!؟

** کاملا درسته. این سیستم حدود 3 برابر بودجه اولیه بنده در میاد 😶 😶

میدونم سوالا زیاد شد. شرمنده...

ممنونم@};-
*هیچگاه به قدرت واقعی خود پی نخواهید برد مگر اینکه قوی بودن ٬ تنها گزینه باقی مانده برای شما باشد*