mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
9 سال پیش
سلام خدمت همه برادرا@};-

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: عربستان هواپیمای حاوی زائران ایرانی که فاقد استانداردهای اروپایی بود را از جده برگرداند.

به گزارش تسنیم، با بیان اینکه کشور عربستان اعلام کرده بود هواپیماهایی که تأیید استانداردهای اروپا را نداشته باشند اجازه ورود به فرودگاه جده را ندارند، گفت: این پرواز متعلق به پرواز اصفهان به جده بود که متأسفانه این تأییدیه را نداشت و از جده برگردانده شد.

وی اضافه کرد: در گذشته به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرده بودیم که این قانون در کشور عربستان وجود دارد اما در عین حال هواپیمای موجود استانداردهای لازم را نداشت و برای جایگزین هواپیمایی زائران هواپیمای بازگشتی را امشب رأس ساعت ۲۲ از تهران به جده انتقال می‌دهد.

توضیح ایران‌ایر درباره ممانعت فرودگاه جده از فرود هواپیمای ایرانی

درپی ممانعت فرودگاه جده از فرود هواپیمای زائران ایرانی، مدیر کل روابط عمومی شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد: این امر کارشکنی و بهانه‌آوری سعودی‌هاست و هیچ‌گونه مشکل نقص فنی، ویزا و ... نداشتیم. به زعم ما سخت‌گیری‌های جدید عربستان قطعا بی ارتباط با شرایط سیاسی حاکم بر منطقه نیست.

شاهرخ نوش‌آبادی در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص ممانعت فرودگاه جده از نشستن پرواز 747 ایران‌ایر که روز گذشته - چهارشنبه - از فرودگاه اصفهان برخاسته بود، اظهار کرد: در اصل از مدت‌ها پیش و شاید حدود یک سال گذشته این ماجرا شروع شد و هواپیمایی عربستان طی اطلاعیه‌ای به شرکت های هواپیمایی مختلف دنیا اعلام کرد که از این پس از ورود هواپیماهایی با عمر بالای 25 سال جلوگیری خواهد کرد.

وی افزود: در این پرواز حدود 290 مسافر داشتیم که از این میان 260 مسافر با هواپیمای ایرباس به جده منتقل شدند و 30 مسافر باقیمانده نیز قرار است امروز - پنجشنبه - اعزام شوند.

من یه سوال دارم ، گیریم که عربستان نبود ، هلند بود . اگر قبلا اعلام رسمی کردن چرا سر خود این کارو کردیم ، بعدم طلبکاریم . معلوم نیست اگر ما جای عربستان بودیم چیکار میکردیم 🤔

ma_heravi
  • ma_heravi
  • 0% ()
  • بال برنزی - کبوتر سوار
9 سال پیش
بخشی از توضیحات حذف شده .
اعلام میکنن که با عربستان جلسه میگذارند و صحبت میکنن .
و قرار میشه که از سن برسه به مسئله فنی و مجددا پرواز ها راه میافته .
این هواپیما چندین پرواز دیگه هم انجام داده و بدون مشکل بوده .
این دفعه ممانعت شده و جلوی اون گرفته شده
ایران ایر چنین ریسکی اصلا نمیکنه که حالا پرواز و انجام بدیم شاید گذاشتن .
همانطور که اتحادیه اروپا منع کرد و پرواز دیگری نذاشت .

مسئله کاملا سیاسی هست .
EP-IBB

UserPostedImage
Mohammad Sadeq
  • Mohammad Sadeq
  • 50.18% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
9 سال پیش
غلط کردند که هواپیماهای ایران استاندارد نیست!![attack] [attack] [attack] [attack]
من خودم اصفهان سکونت دارم و دیروز حدود ساعت 5-6 بعد از ظهر مشاهده کردم 747 ایران ایر داشت لندیگ می کرد . آدم کیف میکنه 747 میبینه
جالب هست خود بیشعورشان طبق برنامه فرودگاه مشهد مقدس،، هواپیمایی که به خوشان متعلق بوده یعنی سعودی ایر دیشب راس ساعت 23:5 دقیقه پرواز کرده به مدینه
و نوع هواپیما 747 بوده اخه 747 ایران با 747 سعودی فرقی نداره

درضمن استاندارد نباشه خدا آن روز را نیارد سقوط میکنه ایرانی ها ضرر میکنند عربستان که ضرر نمیکنه که اخه یکی نیست بگه به توچه

این ها دارند ......بوقشان می سوزه بابت اینکه ایران کمک بشر دوشتانه به یمن میکنه.... وهمه بابت بحث های سیاسی هست
یکی نیست بگوید احمق ها صهیونیست نتوانست حریف غزه بشود انوقت سعودی ریقو میخواهد یمن را بگیرد....
انشالله نتواند پیروز شود...........

IEGB
  • IEGB
  • 50.02% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
9 سال پیش
ارسال شده توسط : Mohammad Sadeq 

غلط کردند که هواپیماهای ایران استاندارد نیست!![attack] [attack] [attack] [attack]
من خودم اصفهان سکونت دارم و دیروز حدود ساعت 5-6 بعد از ظهر مشاهده کردم 747 ایران ایر داشت لندیگ می کرد . آدم کیف میکنه 747 میبینه.

بنده هم دیدمش واقعا زیبا بود[approve]

Abbas Ataei
  • Abbas Ataei
  • 50.26% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین سوار
9 سال پیش
ایول آقا چقد اینجا همشهری دارم و نمیدونستم :D
بله من هم بار ها این پروازو توی فرودگاه دیدم که معمولا با IAI انجام میگرفت و واقعا جالب بود
در ضمن 747 های سعودی 400 هستند و IAI 747-200 هست . ولی دلیل این کارشون از کسی پوشیده نیست .
UserPostedImage

UserPostedImage