ٍEhsan
  • ٍEhsan
  • 50.02% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان سوار شروع کننده موضوع
8 سال پیش
اساتید محترم سلام
اکثر اوقات در مشهد هواپیما VOR DME5 13L لندینگ میکنن ولی تو شبیه ساز پرواز با مداگ در هر فرودگاهی اینگونه اپروچ میکنم در فاصله ی 15 DME که هواپیما میخواد به سمت فرودگاه گردش کنه هواپیما از مسیر خارج و به سمت مخالف گردش میکنه و روت پروازی در نشاندهنده ND نیز شکست است و انحنا مخصوص این طرح اپروچ رو نداره مشکل از چیه؟
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
8 سال پیش
ارسال شده توسط : hidden 

اساتید محترم سلام
اکثر اوقات در مشهد هواپیما VOR DME5 13L لندینگ میکنن ولی تو شبیه ساز پرواز با مداگ در هر فرودگاهی اینگونه اپروچ میکنم در فاصله ی 15 DME که هواپیما میخواد به سمت فرودگاه گردش کنه هواپیما از مسیر خارج و به سمت مخالف گردش میکنه و روت پروازی در نشاندهنده ND نیز شکست است و انحنا مخصوص این طرح اپروچ رو نداره مشکل از چیه؟

سلام به شما @};-

چون سوال شما نشون دهنده وضعیتی که میگید نیست ، لطفا یه عکس از این حالت و از درون کاکپیت که fmc و nd درش مشخص هست بگیرید و اینجا قرار بدید تا بعد از مفهوم شدن مشکل بشه جوابش رو هم داد .

احتمالا مشکل شما در تنظیمات fmc و ارتباط بین ویپینت روت و ارایول هست که به صورت دستی باید بعد از 15dme با فشاردن 1 دکمه از fmc درستش کنید
ٍEhsan
  • ٍEhsan
  • 50.02% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان سوار شروع کننده موضوع
8 سال پیش
ارسال شده توسط : mehornet 

اساتید محترم سلام

سلام به شما @};-

چون سوال شما نشون دهنده وضعیتی که میگید نیست ، لطفا یه عکس از این حالت و از درون کاکپیت که fmc و nd درش مشخص هست بگیرید و اینجا قرار بدید تا بعد از مفهوم شدن مشکل بشه جوابش رو هم داد .

احتمالا مشکل شما در تنظیمات fmc و ارتباط بین ویپینت روت و ارایول هست که به صورت دستی باید بعد از 15dme با فشاردن 1 دکمه از fmc درستش کنید

سلام جناب بله خودمم متوجه شدم که خیلی بد توضیح دادم والا من همه اطلاعات رو درست وارد میکنم و حتی جناب هروی که ما ارادت داریم خدمتشون این مشکل و دارن
به چشم حتما عکس میفرستم😁
saam
  • saam
  • 50.02% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان نشان
8 سال پیش

اساتید محترم سلام

سلام دوست عزیز
من این نوع اپروچ رو زیاد انجام میدم ببینید شروع این طرح زمانی هست که از METKI معروف مسیر B411 وارد حوزه هوایی مشهد خواهید شد. البته در پرواز های اصفهان، شیراز و اهواز و به کل جنوب غرب که از RAMIL وارد میشید بعد از گذشتن از اوور نقطه OIMM VOR یا همون فرودگاه هاشمی نژاد هست که باید حدود 9000 تا باشید که بعد از اون بصورت non-sharp bank به هدینگ 330 درجه به سمت چپ میچرخید و روی ردیال ادامه میدید تا DME 10 و ازونجا ارک میزنید تا DME10 مجدد و از همون نقطه که باید 7000 تا باشید و هدینگ رو روی 130 تنظیم کرده و فاینال دیسنت رو شروع کنید با ریت حدود 1200 (یکسره ادجاست کنید خودتون بر اساس چارت و نفاط DME). این اساس اپروچ VOR-DME 13L مشهد هست. که اگه بصورت منوالی انجامش بدید خیلی بهتر و تمیز تر از کار درمیاد.
توجه کنید این نوع اپروچ لیمیتیشن 6000 تایی داره واسه ارتفاع به علت وجود Holyshrine در این شهر.
amir hosein mahdioun
8 سال پیش

اساتید محترم سلام

سلام.[bowing]
من نمیدونم مداگ چه هواپیمایی چون اصلا نه ازش استفاده کردم نه حتی اسمشو شنیده بودم!😕
ولی تو ایرباس هم این مشکل پیش میاد که داخل اف ام سی بعد از ست کردن روت و طرح پرواز عبارت F-PLN DISCONTINUITY ظاهر میشه که در این صورت مشکلی مثه مشکل شما پیش میاد و دو نقطه ای که این عبارت بینشون میاد از هم جدا هستند و بصورت شکسته است که باید بعد از ست کردن روت ببینیم که آیا این عبارت هست یا نه.که اگر بود پاکش کنیم تا چنین مشکلی پیش نیاد.[approve]
نمیدونم این موضوع رو میدونستید یا نه ولی گفتم بگم چون شاید مشکل از همین جا باشه.شرمنده اگه مفید نبود😊
amir_spain