maryam
  • maryam
  • 66.72% (دوستانه)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
11 سال پیش
UserPostedImage 

یك دختر جوان بلوچ اولین زنی میباشد كه موفق به اخذ مدرك خلبانی خصوصی از مدرسه آموزش پرواز امارات در این سال شد.شهلا دهواری ۲۳ ساله كه شش ماه پیش آموزش خلبانی را آغاز كرد ماه گذشته از این مدرسه فارغ التحصیل شد.وی از كودكی علاقه خاصی به پرواز داشته است.او میگوید از كودكی عاشق پرواز بودم و وقتی فهمیدم در امارات چنین دانشگاهی وجود دارد تصمیم گرفتم به محض پایان مقطع دبیرستان به این دانشگاه ملحق بشم.و اكنون از اینكه اولین زنی هستم كه این مدرك رو دریافت میكنم بسیار خوشحال هستم.و در حال حاضر مشغول تحصیل و كار هستم تا بتوانم مدرك خلبانی تجاری را نیز دریافت كنم.او شرح داد قبل از اینكه بتواند درسهای خلبانی تجاری (حمل و نقل و مسافری)را شروع كند ۵۰ ساعت تجربه پرواز با مدرك خلبانی خصوصی داشته است.

در این میان خانم دهواری میخواهد از تسهیلات و امكانات آموزشگاه استفاده كند و هواپیمایی اجاره كند و به همراه دوستان و بستگان به ایالت های دیگر امارات سفرهای تمرینی انجام دهد.وی گفت ما میتوانیم هواپیمایی اجاره كنیم و به ایالت های دیگر امارات مثل ابوظبی و العین پرواز كنیم ولی حق نداریم از خاك امارات خارج بشیم چون هواپیما اجاره ای هستش و اگر هواپیما متعلق به خودم بود میتوانستم از خاك امارات هم خارج شوم.

خانم دهواری به زبان های فارسی عربی و انگلیسی تسلط كامل دارد و كمی هم اردو میداند.و اولین شخص است كه در فامیل و خانواده اش خلبان شده است.

كاپیتان مجتمع خلبانی خانم دهواری را به عنوان یكی از بهترین و فعال ترین دانشجو ها عنوان كرده است و گفت كه وی تنها دختر در دانشگاه بود ولی حالا دختران دیگری هم وجود دارند.
سنگی که طاقته ضربه های تیشه را ندارد تندیسه زیبایی نخواهد شد