Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
10 سال پیش
سلام به عزیران @};-

من تازه شروع کردم به ساخت تکسچر ... یکمی با نرم افزار DXTBmp ور رفتم و تونستم تکسچری بسازیم
ولی بعد از اینکه مراحل رو کامل میکنم و لود میشم ، پینت رو به این صورت در میاره ( حق داره چون من فقط اون قسمت هواپیما رو مورد ویرایش قرار دادم .. میدونم که یه جای کار میلنگه ولی نمیدونم کجا ؟؟؟؟؟

خواهش دارم اگر کسی از دوستان قضیه رو میدونه بهم بگه ..... و ممنونش میشم که به صورت مختصر از اول تا آخر کار پینت کردن رو همینجا بهم بگه 👏

UserPostedImage 
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
10 سال پیش

سلام برادر @};-

شما باید برای ایجاد تکسچر قابل اجرا در fsx آخرین نسخه نرم افزار dxt رو داشته باشه و تکسچر درست شدتون رو با فرمت مربوط به همون ادانی که ادیت کردین سیو کنید

به عنوان مثال اکثر تکسچرها در fsx با فرمت dds سیو میشن که هم سبکتر و با حالتهای سایه زنی در fsx سازکارتره . البته تکسچرهای مربوط به بعضی از ادانها مثل فوکر 100 دیجیتال اوییشن با فرمت bmp 32 bit سیو شده و به خوبی هم قابل اجراس در هر صورت برای هر ادان نوع خاصی از سیو فایل مربوط به همان ادان لازمه

آشنایی با آلفا چنلها و کار با فتو شاپ هم مهمه.
Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
10 سال پیش
ارسال شده توسط : mehornet 

سلام برادر @};-

شما باید برای ایجاد تکسچر قابل اجرا در fsx آخرین نسخه نرم افزار dxt رو داشته باشه و تکسچر درست شدتون رو با فرمت مربوط به همون ادانی که ادیت کردین سیو کنید

به عنوان مثال اکثر تکسچرها در fsx با فرمت dds سیو میشن که هم سبکتر و با حالتهای سایه زنی در fsx سازکارتره . البته تکسچرهای مربوط به بعضی از ادانها مثل فوکر 100 دیجیتال اوییشن با فرمت bmp 32 bit سیو شده و به خوبی هم قابل اجراس در هر صورت برای هر ادان نوع خاصی از سیو فایل مربوط به همان ادان لازمه

آشنایی با آلفا چنلها و کار با فتو شاپ هم مهمه.

ممنون mehornet جان ... من با بدبختی فایل paintkit AirbusSeriesVolume2 wilco رو پیدا کردم که دوتا قایل فتوشاپ بود .... خب تغیراتو انجام دادم و با فرمت bmp ذخیره اش کردم ، آخه تمامی تکسچرهایی که برای این شرکت ساخته شده با فرمت bmp هستن .....

سوال : من میتونم این تکسچر رو جدا از همه ی تکسچرها به شکل dds در بیارم ؟؟؟

میتونید مختصر بهم بگید چکار کنم .. باور کنید تو بد شرایطی هستم ... آخه تمام پست های آموزش باز نقش کامل نیستن توی انجمن [dangerpc]

mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
10 سال پیش
سلام برادر @};-

لطفا با دقت بخون [approve]

فایلی که شما دانلود کردین به صورت یک تکه مربوط به فیوزلیچ چپ و راست این ادان هست که برای بالا بردن دقت در طراحی و راحت تر کردن کار این شکلی طراحی شده و با لایهای مختلف ( چرکیها ، پنجرها ، درها و ... ) همراه هست

البته حتما این فایل باید به بخشهای مختلف برش بخوره و بر روی تکسچرهای هم سان و هم نام در فولدر تکسچر سیو بشه. شما نمیتونید تکسچرهای مربوط به یک ادان رو هم زمان dds و bmp سیو کنید . البته شاید با یه بی منطقی بی مورد این کار شدنی باشه ولی چرا آخه ..... [funcrazy]

ببین دوست من آشنایی به فتوشاپ لازمه کار شماست تا لایهای جدید ایجاد کنید . به صورتی که با لایهای خود پینت کیت تداخل ایجاد نکنه و در جای درستش قرار بگیره . نمیدونم شما چقدر به فتوشاپ آشنایی 😕 و برنامه dxt bmp رو هم باید بلد باشید کار درست باهاشرو .

به هر حال بعد ازکار ریپینت در فتو شاپ باید لایهای باز رو به صورت فلت و یک پارچه در بیارید و با خود فتوشاپ یک سیو با فرمت bmp 24 bit و یا بیشتر بگیرید .

بعد از طریق نرم افزار DXT فایلهای یه تکسچر آماده رو دونه به دونه باز کنید و به داخل فتو شاپ منتقل کنید .

بعد به اندازه هر فایل و طرح باز شده در فتو شاب که از dxt منتقل شده از تکسچره طراحی شده خودتون که قبلا به صورت فلت در آوردید به اندازه برش زده و بر روی تکسچر منتقل شده از dxt کپی کنید.

بعد فایل مورد نظر رو دو باره فلت کنید ( از طریق یکی از فرمانهای فتوشاپ ) و به صورت تک لایه در بیارید . و از گزینه سیو ( نه سیو از ) یک سیو بزنید .

بعد به برنامه dxt بروید و از طریق یکی از دکمهای برنامه آپلود فایل درست شده در فتو شاپ را ریلود کنید . شما در این حالت باید در برنامه dxt تکسچر طراحی شده خودتون رو که برش دادید ببینید .

اینجا مهمه که بدونید حالا با dxt bmp به چه صورت باید سیو بزنید که بستگی به فرمت اصلی ساپورت ادان شما داره . برای بعضی از ادانها به صورت Extended bmp و برای بعضی های دیگه به صورت dds هست. و البته خیلی از فرمتهای دیگه که زیاد رایج نیست .

در مورد این ادان چون فرمودید فایل اصلیش bmp هست پس پیشنهاد من برای اجرای بهتر استفاده از فرمت Extended bmp 32 bit هست .

این کار و انتقال رو باید به دفعات تکرار کنید تا تمام تکسچرهای یک ادان کامل بشه .

دوستان ریپینت کردن واقعا کار آسونی نیست و نیاز به آشنایی با برنامهای مربوطه داره . شاید گفتهای من هم چندان مفهوم نباشه ولی سعی کنید با دقت مطالب رو بخونید

اگر سوالی بود در خدمت تا جایی که بتونم آخه یه خورده توضیحش از این طریق سخته[sweating]
Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
10 سال پیش
mehornet جان .. ممنون @};-

قبل از اینکه این پستو بزنی ( توضیح بدی ) مشکلم رو پیدا کردم .. آخه اون فایل های اصلاحی ام رو با یه نام

دیگه در پوشه تکسچر پیس میکردم [barareh] [barareh]

من از بچگی با فتوشاپ بزرگ شدم [study] .. در مورد برنامه DXTBmp کامل تحقیق کردم که شروع به کار کردم

این تکسچر رو از کمپانی WILCO زدم برای a340-300 آسمان ( تیم ملی )[approve]

عکساشو ببین ..... بازم ممنون . مطمئنم اطلاعاتی که دادی خیلی بهم کمک میکنه [heyyou]

شدیدا دوست دارم نظرات دوستان اهل فن رو بدونم .. پس شروع کنید به گیر دادن [attack]

انشاءالله پروژه بعدی Airbus a340-300 Mahan Air

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage