mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
11 سال پیش

سلام به همه @};-

UserPostedImage

با این مدل که مربوط به شرکت پرات اند ویتنی هست موتورهای جدید رو هر جایه مناسبی که از بدنه بشه نسب میکنن و تستهای مختلف روش انجام میدن
Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان
11 سال پیش
جالبه !!! ولی برای هواپیماهای پهن پیکر فکر میکنم بهترین جا همون زیر بال ها باشه 😲

راستی این موتور MD نیست گذاشتن اونجا ؟؟؟ 🤔
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
11 سال پیش
ارسال شده توسط : Co-pilot 

جالبه !!! ولی برای هواپیماهای پهن پیکر فکر میکنم بهترین جا همون زیر بال ها باشه 😲

راستی این موتور MD نیست گذاشتن اونجا ؟؟؟ :-k

رضا جان سلام @};-

بعیده متور MD باشه چون سیستم ریورس MD رو نداره ، این عکس به تازگی گرفته شده و احتمالا برای یکی از موتورهای جدید پرات اند ویتنی هست .

Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان
11 سال پیش
سلام @};-
آره قبول دارم ، ولی فکر کنم نمیشه سیستم ریورس موتورهایی که زیر بال قرار میگیرن رو روی اینگونه موتورها گذاشت ، بخاطر نزدیکی با بدنه باید حتما از سیستم ریورس موتورهای شبیه موتورهای MD یا فوکر گذاشت ، از طرفی دیگه هم در این روش حرارت خزوجی موتور به بدنه آسیب جدی میرسونه ... 🤔

دوتا فکر به ذهنم رسیده :

1- یا این موتور رو گذاشتن فقط در جهت افزایش و کمک به نیروی رانش موتورها باشه . . ( بدون داشتن ریورس )

2- یا اینکه به جهت تست پروازی گذاشتن تا نتایجی هم بدست بیارن ( محتمل ترین گزینه )

ولی اگر انصافا فازشون عملی شد و قرار شد موتور اونجا قرار بگیره خیلی ضایع میشه آخه جا قطع بود ، SP خودش ضایع وای به حال اینکه موتور اونجا قرار بگیره
[barareh]
Ramin
  • Ramin
  • 53.78% (معمولی)
  • بال ایرانسیم
11 سال پیش
ارسال شده توسط : Co-pilot 

سلام @};-
آره قبول دارم ، ولی فکر کنم نمیشه سیستم ریورس موتورهایی که زیر بال قرار میگیرن رو روی اینگونه موتورها گذاشت ، بخاطر نزدیکی با بدنه باید حتما از سیستم ریورس موتورهای شبیه موتورهای MD یا فوکر گذاشت ، از طرفی دیگه هم در این روش حرارت خزوجی موتور به بدنه آسیب جدی میرسونه ... 🤔

دوتا فکر به ذهنم رسیده :

1- یا این موتور رو گذاشتن فقط در جهت افزایش و کمک به نیروی رانش موتورها باشه . . ( بدون داشتن ریورس )

2- یا اینکه به جهت تست پروازی گذاشتن تا نتایجی هم بدست بیارن ( محتمل ترین گزینه )

ولی اگر انصافا فازشون عملی شد و قرار شد موتور اونجا قرار بگیره خیلی ضایع میشه آخه جا قطع بود ، SP خودش ضایع وای به حال اینکه موتور اونجا قرار بگیره
[barareh]

سلام@};-

لفظ ضایع برای این هواپیما(747SP)درست نیست[nono] این هواپیما که به قول شما ضایع هستش، بیش از 30 سال جزو بهترین هواپیماهای ناوگان ملی ایران بوده،و طرحش بیادماندنیه[10of10]

UserPostedImage