amirfikat
  • amirfikat
  • 61.92% (دوستانه)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
10 سال پیش
دوستان سلام

خوشبختانه چند وقتی است که تعدادی آنتن های ADS-B در ایران نصب و روشن شده. اطلاعی از اینکه کِی نصب شده و مورد تست قرار گرفته ندارم! ولی این مهم هست که اطلاعات پرواز ها به صورت هرچند محدود به سایت Flight Radar 24 ارسال و میتوانیم شاهد ترافیک ها به صورت زنده در فضای کشورمون باشیم 👏
از جمله این آنتن ها که در فرودگاه ها نصب شده تبریز - رشت - مهرآباد - امام خمینی - اهواز - کرمان - کیش می باشد که گاهی بعضی ها خاموش و بعضی ها روشن هستند. روی هر ترافیک که کلیک کنید در قسمت سمت چپ اطلاعات پرواز رو میتونید ببینید که در قست پایین این اطلاعات اسم رادار تحت پوشش ترافیک مورد نظر مشخص شده .

UserPostedImage

UserPostedImage
Ali Kalan
  • Ali Kalan
  • 50.4% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
10 سال پیش
سلام

امیر جان درست می فرمایید ، این اواخر فعال شده ، من خودم هروقت پای کامپیوتر باشم همین سایتو باز میکنم بعد میرم رو فرودگاهی که تو liveatc.net فعال باشه و همزمان هم به صورت آنلاین ترافیک هارو میبینم هم مکالماتشونو گوش میدم! حتی وقتی سرم به کار دیگه ای گرم باشه هم بجای موزیک، مکالماتشون پخش میشه! البته مورد عنایت اهل منزل هم قرار میگیرم!( [attack] )
قبلا خیلی محدود میشد ترافیک های ایران رو دید ، تازه همونم مثلا مبدا و مقصدش معلوم نمیشد ولی چند وقتیه خیلی بهتر شده.[approve]

دوستان ، flightradar24.com و liveatc.net رو از دست ندید! همزمان استفاده کنید محشره![vhappy]
UserPostedImage