amin
  • amin
  • 54.64% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار شروع کننده موضوع
9 سال پیش
با سلام .

چند وقتی بود که از پرواز با شبیه ساز ایکس و P3D زده شده بودم . یکی از دلایلش هم تست کردن تامکت Aerosoft بود که اون موقع بود که متوجه شدم این دو شبیه ساز برای نبردهای هوایی چقدر محدود اند و اصلا واسه اینجور کارها ساخته نشدن . کار به جایی کشید که هرچی FSX و P3D داشتم ، بعد از 5 سال و اندی ، از بیخ پاک کردم !

خلاصه به دنبال یه شبیه ساز نظامی بودم که اول واقع گرایی رو در اولویت قرار بده ، بعدش هم گرافیک و غیره و غیره . من با DCS ها آشنا بودم و اخبارشون رو دنبال می کردم . به نظرم عالین ولی دسترسی به نسخه های جدیدشون نیست !

علی ایّ حال به محصول Bench Mark Sims رسیدم که خوشبختانه مجانی بود . این BMS ما شجره نامه ای داره برا خودش . اول Falcon 4.00 بوده و چند نفری (که اتفاقا شرکت بزرگی هم نبودند) تصمیم گرفتند اون رو از دنیای پنل های 2 بعدی به کاکپیت های 3 بعدی ببرند و سر و سامانی هم به گرافیکش بدند ...

و اما نتیجه این کار ... به معنای واقعی کلمه : بی نظیر !

UserPostedImage

UserPostedImage

UserPostedImage

UserPostedImage

تصاویر چیزی برای گفتن باقی نذاشتن .

من هم همینجا در همین پست لینک دانلودش رو میذارم در اختیارتون . فک نکنم هم تورج جان مخالفتی داشته باشند ، چون مجانیه .

آپدیت 1-6 

آپدیت 7 

Legacy Falcon 4.0 EXE 

دوستان به ترتیب فایل ها رو دانلود کنن . موقع نصب BMS آدرس Falcon 4.00 (پدر بزرگ این شبیه ساز که یکی از قدیمی ترین شبیه ساز ها هم بوده) رو میخواد . که اونایی که نصب دارن فبها ، اما اونایی که نصب ندارن فقط کافیه تظاهر کنن که نصب دارن یعنی چی ؟ یعنی یه پوشه درست کن ، فایل exe. فالکون 4 رو بذار توش و به setup BMS معرفی کن . همین !

اما از بحث نصب کردن بیاییم بیرون و بریم سراغ محیط بازی . اینجور شبیه سازها شروع دارن ولی پایان ندارند ، یعنی مثل Battle Field 4 و ... نیستند که خط مشی مشخصی داشته باشند و از این لحاظ آزادی زیادی دارید ، درست مثه FSX .

اما همونطور که می دونید بعد از یه مدت که با FSX حوصله تون سر میره و دنبال محیط هایی میگردید که پرواز های آنلاین انجام میدن . خوشبختانه از اینجور وبسایت ها برای فالکون زیاده منجمله این  که جنگ آنلاین رو هم شبیه سازی میکنه و 3 روز پیش شبیه سازی جنگ سینا (1973) رو شروع کرد که بین مصر و اسرائیل است .

اما ..

من عضو این وبسایت هستم ، در تیم اسپیکشون بودم و باهاشون صحبت کردم اتفاقا چند تا دوست و رفیق هم پیدا کردم . کلی هم از سیمر های ایرانی براشون تعریف کردم و گفتم اگر این شبیه ساز به نام تر بود در ایران ، الان کلی ایرانی داشتیم تو این مجال (آرایه سجع رو حال کردید؟!!) . اونا هم گفتن که شما اولین ایرانی هستید که می بینیم . ولی با این حال نتونستم باهاشون پرواز کنم . چرا ؟ به یک دلیل : PING

بله این پینگ داستانی داره واسه خودش . گیمر های حرفه ای می دونند که تاخیر ارسال Packet ها رو با کمیتی به نام پینگ می سنجند که واحدش ms یا میلی ثانیه است . ISP من پارس آنلاینه و من با سرویس +2 ADSL شون ، پینگم با سرور های ایران 29 است که خیلی خوبه ولی مشکل اینجاست که این آقایون همه سرورهاشون و تیم اسپیکشون در آمریکاست و ما باید از طریق speedtest.net  یه تست پینگ با سرور Hays در ایالت Kansas بریم و نتیجه اش هم زیر 250 ms باشه با سرعت دانلود و آپلود بالای 300 KB/S .
که الان هم پینگ من 300 است ! به زور می تونم تو تیم اسپیک بمونم و کافیه فقط یه سایت باز کنم تا دیسکانکت بشه .

خلاصه امر اینکه خواستم یه معرفی از این محیط ها ارائه بدم و تا جایی هم که امکانش باشه و اگر کاری از دستم بر بیاد ، به علاقه مندان کمک می کنم .

در عوض هم کسی اگر میتونه من رو کمک رسانی کنه تا مشکل نتم حل بشه .

م.ا طالقانی
UserPostedImage UserPostedImage
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
9 سال پیش
پست خیلی مفیدی بود امین جان.متشکر👏
PC Flight Simulation Geek Since 1998
amin
  • amin
  • 54.64% (معمولی)
9 سال پیش
ارسال شده توسط : Touradg 

پست خیلی مفیدی بود امین جان.متشکر👏

خواهش میکنم !

آقا به نظرم دو سه نفری جمع بشیم بریم باهاشون بپریم ، باورکنید اونا از خداشونه . الان بالغ بر 20 تا اسکادران دارن !

راستی از آیرودینامیک این BMS هرچی بگم کم گفتم . خلبانای F16 که میگن درست مثه واقعیته !

درصمن اگر کسی ISP خوب با پینگ پایین با سرورهای خارجی سراغ داره یا ترفندی برای پایین آوردن پینگ من در وضعیت فعلی می دونه ، خوشحال می شم بشنوم .
IEGB
  • IEGB
  • 50.02% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
9 سال پیش
داداش چرا خودت سرور نمیزنی؟
ما تو DCS برای اینکه پینگ بیاد پایین خودمون سرور میزنیم.
اسکادرانمون هم چند وقت دیگه به طور رسمی راه می افته😁
amin
  • amin
  • 54.64% (معمولی)
9 سال پیش
ارسال شده توسط : IEGB 

داداش چرا خودت سرور نمیزنی؟
ما تو DCS برای اینکه پینگ بیاد پایین خودمون سرور میزنیم.
اسکادرانمون هم چند وقت دیگه به طور رسمی راه می افته😁

سلام

حقیقت امر ، به دلیل مشغله تحصیلی الان نمیتونم سرور تشکیل بدم چون مسئولیتهای خودش رو هم درپی خواهد داشت .

صرفا ترجیح میدم به سرورهای دیگه بپیوندم ولی اگر یه وقتی فرصتش رو پیدا کردم ، چرا که نه!