اطلاعیه همراهان و کاربران گرامی ایرانسیم، سلام. فرصتی شد تا به لطف خداوندگار، سرآغاز 20 ساله ایرانسیم را آغازی مجدد باشد.در این خصوص به اطلاع می رساند، رمز عبور حسابهای کاربری قدیمی بدلایل امنیتی غیرفعال شده است.خواهشمند است از طریق لینک "فراموشی رمز عبور" و با درج نام کاربری و یا پست الکترونیک خود آن را مجدداً فعال فرمائید. از اینکه فعالیت مجدد ایرانسیم را به دوستان اطلاع رسانی می کنید سپاسگذاریم.
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
4 ماه پیش
UserPostedImage


شرح حادثه:در ساعت 08:08 بوقت محلی روز شنبه مورخه24/10/1401 هواپیمای تکنام مدل P92Js و با علامت ثبت EP-VAN متعلق به مرکز آموزش هوانوردی هما باشماره پرواز203 به منظور انجام پرواز آموزشی با حضور معلم خلبان 28ساله با شماره گواهینامهCPL(A) FI/IR .877471 به همراه دانشجوی خلبانی مقطع CPL، پرواز خود را با هدایت دانشجو از باند 30 فرودگاه پیام به منظور Touch & Go آغاز کرده و طبق اظهارات خلبانان درLeft Hand Pattern به صورت ناگهانی موتور از کار افتاده که معلم خلبان هدایت هواپیما را بعهده گرفته و پس از چندین مرتبه تلاش جهت روشن کردن مجدد  موتور(Restart)، موفق به روشن کردن آن نشده و به صورت اضطراری در محوطه و زمین باز در فاصله 3.2 مایلی جهت120 درجه فرودگاه (حوالی روستای فرخ آباد فردیس کرج) فرود آمده اند.
 
خسارت جرحی:
پس از وقوع سانحه خوشبختانه هر دو سرنشین، بطور سالم از هواپیما پیاده شده و ارزیابی های بعدی توسط واحد اورژانس نشان میدهد که هم معلم خلبان و هم دانشجو صدمه ای متحمل نشده اند.

خسارت وارده به هواپیما:
پس از اعزام کارشناس دفتر بررسی سوانح و حوادث سازمان به محل سانحه و بازدیدوضعیت هواپیما در آشیانه فرودگاه پیام، فعلا ً خسارتهای ذیل مشاهده گردیده و مقرر است واحد فنی آن مرکز فهرست کامل خسارت وارده را اعلام نماید:
1-ارابه فرود اصلی سمت چپ و ارابه فرود جلو شکسته و از هواپیما جدا شده اند.
2-بال سمت چپ در اثر برخورد با زمین دچار تغییر حالت شده است.
3-ناحیه زیرین هواپیما در اثر برخورد با زمین پس از شکست ارابه فرود آسیب جدی دیده است.
4-شکستگی یک سر ملخ در اثر برخورد با زمین پساز شکستن ارابه فرود نیز مشاهده گردید که احتمال صدمه به سیستم انتقال نیروی موتور نیز داده می شود.
5-سطوح کنترل انتهایی هواپیما(Elevator) نیز دچار آسیب شده است.

مشاهدات سايت سانحه:
حین فرود اضطراری ابتدا اثر چرخ سمت چپ روی زمین مشاهده گردیده و پس از شکست ارابه فرود اصلی سمت چپ و ارابه فرود جلو و همچنین شکست یک سر ملخ ، هواپیما به سمت چپ منحرف شده و متوقف گردیده است. همچنین بال سمت چپ هواپیما در اثر شکست ارابه فرود و انحراف هواپیما با زمین برخورد کرده و تغییر حالت داده است. دستگاه موقعیت یاب اضطراری هواپیما (ELT) نیز فعال گردیده ولی تاکنون بازخورد آن از طریق ماهواره های بین المللی به دفتر بررسی سوانح و حوادث اعلام نشده است. گزارش فوق بر اساس بازدید میدانی و مصاحبه از معلم خلبان ، دانشجو و مستندات فرودگاه پیام تهیه شده و گزارش نهایی پس از دریافت کلیه مستندات و بررسی های کارشناسی تهیه و صادر خواهد شد.

منبع:سایت هواپیمایی کشوری

 
PC Flight Simulation Geek Since 1998