Cpt.mohammadifar
  • Cpt.mohammadifar
  • 50.02% (معمولی)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
12 سال پیش
*جهت بالا بردن سطح علمی دوستان"از جمله خودم" تقاضا میکنم تا در این تاپیک به هواشناسی و مسائل مرتبط بپردازیم.*

دوستان ،کسی در مورد Wind shear ، چینش باد ، اختلاف فشار ابر و باد پهلو یا همون Cross wind اطلاعات خوبی دارند،لطف کنند و به بحث بذارند.[merci]

UserPostedImage  UserPostedImage  UserPostedImage 

تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو
Cpt.mohammadifar
  • Cpt.mohammadifar
  • 50.02% (معمولی)
12 سال پیش
تلاطم یا توربولانس

مبحث مربوط به تلاطم به صورت مقاله ای با فرمت PDF میباشد که میتونید از اینجا  دانلود بفرمایید.
[flower]

Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند
12 سال پیش
خب تا دوستان عزیز نظر بدن من یه سوال میکنم که همچین بی ربط هم با این تاپیک نیست:
چرا زمان پروازهای شرقی به غربی از غربی به شرقی بیشتر میشه، مثلا شما از تهران به لندن رو حدود 8 ساعت پرواز میکنید اما از لندن به تهران زمان کمتری مثل 7 ساعت پرواز دارید، چرا ؟
Cpt.mohammadifar
  • Cpt.mohammadifar
  • 50.02% (معمولی)
12 سال پیش
Reza_Sadri نوشت:

خب تا دوستان عزیز نظر بدن من یه سوال میکنم که همچین بی ربط هم با این تاپیک نیست:
چرا زمان پروازهای شرقی به غربی از غربی به شرقی بیشتر میشه، مثلا شما از تهران به لندن رو حدود 8 ساعت پرواز میکنید اما از لندن به تهران زمان کمتری مثل 7 ساعت پرواز دارید، چرا ؟

تا اونجایی که اطلاعات عمومی من یاری میکنه... جهت باده! فکر کنم لایه های هوایی کره زمین هست که هوای گرم و سرد یه چیزی مثل جت استریم راه میندازن!(غلطه آی غلطه ،غلط غولوطه غلطه!)[blackhee]

اینکه مثلاً چرخش زمین بخواد روش تأثیر بذاره رو کلاً یه خیط قرمز بکشید! چون تأثیری ناچیز داره! همون حسابش نکنیم بهتره!

(از اینکه از نظرات کارشناسی بنده مستفیظ میشید باید پوزش بطلبم! انجمنه دیگه[blackhee] )
Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند
12 سال پیش
Cpt.mohammadifar نوشت:

Reza_Sadri نوشت:

تا اونجایی که اطلاعات عمومی من یاری میکنه... جهت باده! فکر کنم لایه های هوایی کره زمین هست که هوای گرم و سرد یه چیزی مثل جت استریم راه میندازن!(غلطه آی غلطه ،غلط غولوطه غلطه!)[blackhee]

اینکه مثلاً چرخش زمین بخواد روش تأثیر بذاره رو کلاً یه خیط قرمز بکشید! چون تأثیری ناچیز داره! همون حسابش نکنیم بهتره!

(از اینکه از نظرات کارشناسی بنده مستفیظ میشید باید پوزش بطلبم! انجمنه دیگه[blackhee] )

کاپیتان تا حدود 80 درصدو درست گفتی اما علت چیه که زمان پرواز کم میشه و برعکس ؟