amin
  • amin
  • 54.64% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار شروع کننده موضوع
13 سال پیش
با سلام به تمامی دوستان.@};- @};-

خواستم نظر دوستان رو درباره ی سوال زیر بدونم:

به نظر شما هواپیما های Fly By Wire مانند آ 320 (که نوعی کامپیوتر در این نوع هواپیماها بر دستوراتی که خلبان به هواپیما می دهد نظارت می کند و حتی در صورت نیاز اصلاحتی در دستورات خلبان ایجاد میکند) ، نسل آینده ی هواپیما ها هستند یا این که باید مثل بویینگ 727 خلبان به تنهایی وبدون دخالت کامپیوتر هواپیما را پرواز دهد ؟

دوستان لطف کنند نظر خود را با توضیح همین جا بنویسند.

من نظرم را انشا الله آخر خواهم نوشت
باتشکر.

(با عرض پوزش از تمامی دوستان و مدیریت سایت . این موضوع نباید در قسمت سوانح هوایی قرار میگرفت اشتباه من بود . متاسفانه نمی دونم چه جوری پاکش کنم)
UserPostedImage UserPostedImage
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
13 سال پیش
سلام
تاپیک به هوانوردی تجاری منتقل شد.

و اما در مورد پرواز با سیم.من اعتقادم این هست چه بخواهیم و چه نخواهیم حرکت این صنعت به سوی هر چه بیشتر کامپیوتری شدن هست و دلیلش هم کاملاً مشخص هست.امنیت بالا و اجرای بدون اشتباه.این سیستم ها آنقدر قابل اطمینان هستند که حتی در تئوری هم احتمال اشتباه آنها نزدیک به صفر هست.
اونها هیچ وقت دچار خستگی نمی شوند و نیاز به بازنشستگی ندارند.در باره حقوق و مزایا شکایت نمی کنند و هیچ وقت خلبانی نمی تواند با دقت و مهارت خارق العاده یک خلبان اتوماتیک در دید صفر هواپیما را روی خط وسط باند فرود بیاره و...
تنها نکته منفی این سیستمها این هست که دیگر این خلبان نیست که هواپیما رو پرواز میده ، بلکه هواپیما هست که داره به خلبان پرواز میده و این انصافاً به معنی مرگ روح پرواز هست.در آینده نمی توان گفت که موتور قلب هواپیما و خلبان روح آن هست.
در آینده ی خیلی نزدیک مطمئن باشید خلبان فقط و فقط نقش یک ناظر رو خواهد داشت و نه چیز دیگر
PC Flight Simulation Geek Since 1998
Cpt.mohammadifar
13 سال پیش
نقل قول:

من اعتقادم این هست چه بخواهیم و چه نخواهیم حرکت این صنعت به سوی هر چه بیشتر کامپیوتری شدن هست

من میدونم! آخرش مثل ادیسه فضایی،خلبان بیچاره گیر میکنه میگه : عجب سیستم اعصاب خرد کنیه! ؛ بعد یهو خلبانه بدون چتر از هواپیما به بیرون پرتاب میشه![flap] [blackhee]

میترسم آخرش علم هوانوردی هواپیماهارو با کنترل از راه دور راهی کنه... اونوقت ما تازه مدل برادران رایت رو با پیشرانه F14 به بازار عرضه کنیم![blackhee]
ولی اینو جدی میگم،3سال پیش توی اروپا (کشورش رو دقت نکردم!) یک فروند هواپیمای A310 رو با کنترل از راه دور پرواز دادند و به سلامت نشوندند👏
تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
13 سال پیش
ای بابا محمد جان کجایی ...23 سال قبل روسها فضاپیمای بوران رو به فضا پرتاب کردند.یک دور دور زمین زد ، به جو برگشت و فرود آمد بدون خلبان.
وقتی هم که فرود آمد فقط 3 متر از وسط باند و 10 متر جلوتر از نقطه تعیین شده به زمین نشست.
PC Flight Simulation Geek Since 1998
Cpt.mohammadifar
13 سال پیش
Touradg نوشت:

ای بابا محمد جان کجایی ...23 سال قبل روسها فضاپیمای بوران رو به فضا پرتاب کردند.یک دور دور زمین زد ، به جو برگشت و فرود آمد بدون خلبان.

بله ... اون فضا پیما بود ، بدون سرنشین بود، احتمال برگشتنش نبود![approve]

این هواپیماست! قراره یه ایل مسافر سوارش بشن ، بدون اینکه هیچ بابایی فرمونو رو بگیره دستش![blackhee]
اینش یه مقداری متفاوته!😁
تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو