Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
12 سال پیش
Majid نوشت:

خیلی ممنون تورج جان ، هر دو روش رو امتحان کردم در روش اول هیچ تغییری ایجاد نشد فکر کنم باید ارتفاع منطقه مورد نظرو نقطه به نقطه وارد کنم که فوق العاده وقت گیره ، در روش دوم همچنان فوتو سینری و تغییراتی که درش اعمال کردم کامل هست و اون بخش مورد نظر تفکیک نشد ! نظر شما چیه؟

احتمالاً اشکالی در رویه کاری هست.من با استفاده از این تصویر ماهواره ای:

UserPostedImage 

و این ماسک:

UserPostedImage 

به این نتیجه رسیدم:

UserPostedImage 

ممکنه مراحلی رو که دنبال می کنید اینجا بگید.

PC Flight Simulation Geek Since 1998
Majid
  • Majid
  • 53.86% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
12 سال پیش
تورج جان من از طریق اموزش محسن عزیز Blend Mask رو ایجاد کردم ممکنه اونجا اشتباهی مرتکب شده باشم ! شما هم از طریق Alpha 2 این ماسکو به دست اوردین ؟ اگه امکانش هست توضیح بیشتری در مورد ماسک بهم بدین...
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
12 سال پیش
Majid نوشت:

تورج جان من از طریق اموزش محسن عزیز Blend Mask رو ایجاد کردم ممکنه اونجا اشتباهی مرتکب شده باشم ! شما هم از طریق Alpha 2 این ماسکو به دست اوردین ؟ اگه امکانش هست توضیح بیشتری در مورد ماسک بهم بدین...

به صورت خیلی ساده ماسک (Mask) یک فایل با فرمت TIF و 8 بیتی هست به رنگ سیاه.هر کجا از این فایل که سفید باشه تصویر در شبیه ساز نشون داده میشه.البته هم فرمت و هم مقدار بیت میتونه تغییر پیدا کنه ولی برای سادگی از فرمتی که مرسوم هست استفاده کنید.
برای مثال من فایل ماسک استفاده شده در عکسها رو براتون اتچ کردم.  oibp-blend-mask.7z شما مجوز لازم برای دیدن محتوا را ندارید.
MmahdiB
  • MmahdiB
  • 50.12% (معمولی)
  • آزمایشی
12 سال پیش
سلام با عرض خسته نباشید

در اخرین ورژن sbuilder x گزینه های جدیدی اضافه شده و ظاهرا میشه با استفاده از گزینه های water class tools , land ...tools و polygon ها

به اضافه کردن افکت های مختلف مثل ایجاد دریا و ... پرداخت ..ممکنه اون رو اموزش بدید؟

لینک اموزش

http://library.avsim.net/search.php?SearchTerm=Terrain+Design+for+Flight+Simulator+X&CatID=root&Go=Search 

نمیتونم به درستی انجامش بدم.

Category: Flight Simulator X - Scenery Design رو دانلود کنید.[gofly]
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
12 سال پیش
MmahdiB نوشت:

سلام با عرض خسته نباشید

در اخرین ورژن sbuilder x گزینه های جدیدی اضافه شده و ظاهرا میشه با استفاده از گزینه های water class tools , land ...tools و polygon ها

به اضافه کردن افکت های مختلف مثل ایجاد دریا و ... پرداخت ..ممکنه اون رو اموزش بدید؟

لینک اموزش

http://library.avsim.net/search.php?SearchTerm=Terrain+Design+for+Flight+Simulator+X&CatID=root&Go=Search 

نمیتونم به درستی انجامش بدم.

Category: Flight Simulator X - Scenery Design رو دانلود کنید.[gofly]

در اینجا  قبلاً توضیح داده شده.