aliakbar
  • aliakbar
  • 52.88% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار شروع کننده موضوع
12 سال پیش
سلام

من اخيرا سيستم عامل ويندوز و شبيه سازهاي 2004 و ايکس را دوباره نصب کرده ام . سيستمم دو هارد دارد که ويندوز را بر روي يک هارد و دو شبيه ساز را هر کدام بر روي يک درايو جداگانه در هارد دوم نصب کرده ام . حال مي خواهم با استفاده از يک نرم افزار حرفه اي ايمج گيري نظير O & O DiskImage Pro از اين سه درايو ايمج بگيرم تا بعدا اگر مشکلي براي سيستم پيش آمد براي برگرداندن سيستم به حالت اصلي از آنها استفاده کنم . سوال من اين است: ايا اين ايمج ها دقيقا همانند نسخه اصلي هستند؟ به عبارت ديگر اگر سيستم دچار مشکل شود و مجبور شوم ويندوز و شبيه سازهاي پرواز را دوباره نصب کنم اين ايمج ها دقيقا همان کار را انجام خواهند داد و سيستم به شکل همان روزي که ايمج ها گرفته شده بود در خواهد آمد با تمام برنامه هاي نصب شده و تنظيمات به عمل آمده ؟
آيا دوستان اين روش را به جاي فرايند بسيار وقت گير و طولاني نصب مجدد ويندوز و سپس شبيه سازها همراه با افزودني ها همراه آنها توصبه مي کنند؟

با تشکر
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
12 سال پیش
aliakbar نوشت:

سلام

من اخيرا سيستم عامل ويندوز و شبيه سازهاي 2004 و ايکس را دوباره نصب کرده ام . سيستمم دو هارد دارد که ويندوز را بر روي يک هارد و دو شبيه ساز را هر کدام بر روي يک درايو جداگانه در هارد دوم نصب کرده ام . حال مي خواهم با استفاده از يک نرم افزار حرفه اي ايمج گيري نظير O & O DiskImage Pro از اين سه درايو ايمج بگيرم تا بعدا اگر مشکلي براي سيستم پيش آمد براي برگرداندن سيستم به حالت اصلي از آنها استفاده کنم . سوال من اين است: ايا اين ايمج ها دقيقا همانند نسخه اصلي هستند؟ به عبارت ديگر اگر سيستم دچار مشکل شود و مجبور شوم ويندوز و شبيه سازهاي پرواز را دوباره نصب کنم اين ايمج ها دقيقا همان کار را انجام خواهند داد و سيستم به شکل همان روزي که ايمج ها گرفته شده بود در خواهد آمد با تمام برنامه هاي نصب شده و تنظيمات به عمل آمده ؟
آيا دوستان اين روش را به جاي فرايند بسيار وقت گير و طولاني نصب مجدد ويندوز و سپس شبيه سازها همراه با افزودني ها همراه آنها توصبه مي کنند؟

با تشکر

سلام
گرفتن ایمیج در زمانی میتونه مفید باشه که شما هم از درایو شبیه ساز و هم از درایو سیستم عامل ایمیج بگیرید .چون اکثر برنامه های الحاقی تجاری اطلاعاتی رو در ویندوز ذخیره می کنند.این کار هم باید متناوباً با هر تغییری که داده میشه تکرار بشه که خیلی زمان گیر هست.بهتزین کار و روشی که خود من انجام میدم همین نصب سیستم عامل و شبیه سازها در دو درایو (یا بهتر از اون در دو هارد دیسک) مجزا هست.اگر مشکلی برای ویندوز پیش بیاد صرفاً درایو ویندوز پاکسازی میشه و شبیه ساز بدون تغییر باقی میمونه.
نکته اینکه در این حالت شما فقط نیاز به نصب مجدد تعداد محدودی برنامه الحاقی دارید (از جمله PMDG) و در مقایسه با ایمیج گرفتن خیلی سریعتر و بدون تکرار هست.البته میتونید همین کار رو هم با اکسپورت کردن بخشهایی از رجیستری و ایمپورت مجدد آنها در سیستم عامل جدید برطرف کنید.

PC Flight Simulation Geek Since 1998