mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
11 سال پیش
تصاویر از سرور میزبان حذف شده اند

بعد از تحقیقات سازمان در مورد سانحه اخیر سسنا 172 دانشکده خلبانی معراج و مشخص شدن جزئیات این سانحه دلخراش که منجر به مرگ استاد خلبان کاپتان فخر و دانشجو ایشون آقای مهندس باقری شد ، احتمال نقص فنی هواپیما منتفی اعلام شده .

از نیمه شهریور پروازهای آموزشی دانشکده خلبانی معراج با 3 فروند هواپیمایمای تکنام و 1 فروند هواپیمای سسنا 172 در بیس قزوین مجددا دایر گشته.

با توجه به از دست دادن تعداد 3 فروند از هواپیماهای آموزشی ، این مرکز با مشکلاتی در مورد آموزشهای عملی پرواز روبرو میباشد.
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
11 سال پیش
mehornet نوشت:

تصاویر از سرور میزبان حذف شده اند

بعد از تحقیقات سازمان در مورد سانحه اخیر سسنا 172 دانشکده خلبانی معراج و مشخص شدن جزئیات این سانحه دلخراش که منجر به مرگ استاد خلبان کاپتان فخر و دانشجو ایشون آقای مهندس باقری شد ، احتمال نقص فنی هواپیما منتفی اعلام شده .

از نیمه شهریور پروازهای آموزشی دانشکده خلبانی معراج با 3 فروند هواپیمایمای تکنام و 1 فروند هواپیمای سسنا 172 در بیس قزوین مجددا دایر گشته.

با توجه به از دست دادن تعداد 3 فروند از هواپیماهای آموزشی ، این مرکز با مشکلاتی در مورد آموزشهای عملی پرواز روبرو میباشد.

دلیل سانحه مشخص نشده؟
PC Flight Simulation Geek Since 1998
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
11 سال پیش
سلام به همه دوستان
تورج جان تو دو تا پست قبلی به علت سانحه اشاره کردم . آخرین مکالمه مرحوم مهندس باقری با برج فرودگاه قزوین درخواست برگشت به باند 28 با استفاده از مانور Teardrop بوده . البته قبلش هم گزارش simulated engine failureرا داده بودن .

حالا معلوم شده تا زمان مکالمه آخر موتور هواپیما موردی نداشته و آیدل شده بوده. تو این مواقع کنترولر فرودگاه نمیتونه با درخواست اونها مخالفت کنه به خصوص با توجه به اینکه میدونسته دانشجو در حال امتحان دادنه .

این در حالی که ما اکیدن از زدن این مانور منع شدیم ، حالا چرا محمد این حرکت رو زده با علم به این که میدونسته نشدنیه و کاپتان فخر هم با اون تجربه بالا ری اکشن به موقعی نداشته خدا داند😕 باور کنید این برای خود من هم خیلی تعجب آوره ، با اطمینان نمیتونم بگم ولی گویا به درخواست کاپتان فخر این مانور زده شده .😞

خدا رحمتشون کنه اگر من جای محمد بودم شاید خجالت رو کنار میگذاشتم و با قاطعیت از زدن این مانور خود داری میکردم ( بازم میگم چیزی که تاکید زیادی روش شده ). به هر حال این دو عزیز قدم تو مسیری گذاشتن که از لحظه شروع بحران تا انتهای اون شاید 5 ثانیه بیشتر وقت نداشتن ( اونایی که اکچوال استال رو تو ارتفاع پایین تجربه کردن حرف من رو بهتر درک میکنن )

در حال حاضر خطای خدمه پروازی ، علت این سانحه تشخیص داده شده و نقص فنی هواپیما منتفی اعلام شده .

!!!! 😕 !!!!
boris
  • boris
  • 54.32% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
11 سال پیش
اقا این مانور Teardrop چیه؟میشه کمی توضیح بدید؟ممنون
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
11 سال پیش