Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند
12 سال پیش
Touradg نوشت:

حسین بلندی ، مدیر پروژه ماهواره نوید خبرداد: ساعت ۱۶:۳۳ امروز در بدترین شرایط جوی موفق شدیم اولین تصویر زمان واقعی (Realtime) را توسط ماهواره نوید از تنگه هرمز گرفته و آن را با موفقیت دریافت کنیم.این برای اولین بار در تاریخ فضایی کشور است که توانسته‌ایم این تصویر را بگیریم.

خب میگفتن ، من عکس اونجا رو داشتم بهشون میدادم، جرا اینقدر زحمت کشیدن [blackhee]
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
Reza_Sadri نوشت:

خب میگفتن ، من عکس اونجا رو داشتم بهشون میدادم، جرا اینقدر زحمت کشیدن [blackhee]

ای آقا....سری قبلم که امید رو فرستاده بودن چشم چرونی زهره ،چشم کیوان رو دور دیده بودند [blackhee]
تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
12 سال پیش
آخرین وضعیت ماهواره نوید علم و صنعت:
به گزارش مشرق، مهندس سرادقی در مصاحبه با روابط عمومی سازمان فضایی ایران گفت: ماهواره نوید علم و صنعت تا تاریخ 1/12/90 حدود 300 بار زمین را دور زده است و هجدهمین روز از عمر خود را سپری می کند.

سرپرست اداره کل بخش فضایی سازمان فضایی ایران افزود: در طول هر شبانه روز حداقل 2 بار و حد اکثر 6 بار با ماهواره ارتباط برقرار می شود و داده های ارزشمند تله متری بسیاری تا این تاریخ از ماهواره دریافت شده است.این داده ها شامل اطلاعات حسگرهای خورشیدی، حسگرهای حرارتی و حسگرهای مغناطیسی است . همچنین وضعیت توان الکتریکی و نحوه شارژ باتری ماهواره توسط سلولهای خورشیدی، در این ارتباط قابل مشاهده می باشد.

مهندس سرادقی افزود: ماموریت عکس برداری ماهواره در حال انجام و تعداد زیادی عکس از مناطق مختلف کشور و چندین عکس از سایر نقاط جهان توسط ایستگاه های پنج گانه زمینی دریافت و تصاویر دریافتی پردازش و با تصاویر سایر ماهواره های عملیاتی مقایسه و تطبیق داده شده است.
PC Flight Simulation Geek Since 1998
Sepehr Ebadi Borna
12 سال پیش
صدا و سیما هم اعلام کرده ، مردم میتونن ماهواره نوید را به صورت زنده از اینترنت رصد کنند .... [amazed]
آخه من چی بگم الان 😶 [funcrazy] ؟؟؟!!؟ مرد حسابی من بزور ایمیلم رو چک میکنم حالا برم فضا ماهواره چک بکنم ؟ 🤣 😂
عقاید شما مثل مسواکتونه ...اونو تو حلق هرکی‌ فرو نکنین لطفاً ...!