Ebrahim Sabih
  • Ebrahim Sabih
  • 59.64% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
12 سال پیش
سلام دوستان . . .

امروز مورخ 1391/7/18 ساعت 3:10 بعد از ظهر تو خونه داشتم مجله میخوندم که ناگهان یک صدای خیلی بلند هواپیما اومد از پنجره دیدم به به همین Tupolev Tu-154M هسا

هست که ارتفاعش خیلی پایین بود که بر آسمان شاهین شهر داره میره طرف شهید بهشتی و انتظار دیدن این هواپیما رو نداشتم و خیلی وقت بود که Tupolev Tu-154M تو

آسمون ندیده بودم . . .

UserPostedImage
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
12 سال پیش
سلام به همه

آقا تو شرح عکس نوشته برای تست آیرودانامیکی که در این مورد چنتا نکته هست

نمیدونم واقعا f5 بعد از تولید نزدیک به 50 سال هنوز نیاز به تست دینامیکی داره اونم با این شرایط فقط هم قسمت جلوی بدنه روی دم tu154 که زیر سرعت صوت پرواز میکنه

جسارته ولی با یه مهندس فنی در این مورد صحبت کردم و ایشون تاکید داشت به علت ساکشن موتور وسط و نا همگون بودن جریاه هوای روبرو تمام پارامترهای یک تست آیروداینامیکی بهم میریزه و کلا چون استبلایزر تریم tu فول متحرکه این جریان بازم به مشکل میخوره

جریان هوا شکل گرفته از بدنه هواپیمای مادر هم خیلی مهمه

معمولا برای این گونه تستها و دور بودن از جریانهای نامنظم هوا و رسیدن به خروجیهای منطقی ماکت مورد نظر روی نوک هواپیمای حامل قرار داده میشه

باور کنید چندین مورد دیگه هم هست که نگفتم😊

به حر حال اینم یه ابتکاره که امیدوارم بعد از یه مدت مثل هلیکوپترهای رزمی تو نمایشگاه دائمی هوایی خاک نخره

راستی من اسمشو گذاشتم (( توپو تایگر ))[blackhee]

boris
  • boris
  • 54.32% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
12 سال پیش
اقا مگه ماهان هم توپولف داره؟چند روز پیش یکی از دوستان میگفت با پرواز ماهان رفته زاهدان هواپیماش توپولف بوده..چشممون روشن تق ماهان هم داره در میاد.
Roozbeh Razavi
  • Roozbeh Razavi
  • 53.26% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
12 سال پیش
boris نوشت:

اقا مگه ماهان هم توپولف داره؟چند روز پیش یکی از دوستان میگفت با پرواز ماهان رفته زاهدان هواپیماش توپولف بوده..چشممون روشن تق ماهان هم داره در میاد.

دوست عزیز الان مدتهاست که توپولوف‌ها همه گراند شدن. ماهان ایرباس 300، 310 و بوئینگ 747 داره
boris
  • boris
  • 54.32% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
12 سال پیش
بله ماهان همه ایرباسه. ولی این موضوع برای 2 هفته پیشه تهران به زاهدان ماهان توپولوف بود.من بازم دقیق میپرسم .بخاطر تحریمها الان هواپیمایی قطر داره تو ایران پرواز میکنه احتمال داره ماهان هم بخاطر تحریم مشکل پیدا کرده باشه.