Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
11 سال پیش
ستوانِ خلبان " کارا سپیِرز هالتگیرین

نخستین و تنها زن خلبان جت جنگنده و رهگیر شکاری اف 14 تامکت در جهان در سن 27 سالگی بود که در سال 1994 هنگام فرود بر روی عرشه یو.اس.اس آبراهام لینکن ، دچار حادثه شده و جان سپرد.

این حادثه بر خلاف تصور اولیه انگیزه ای برای حضور زنان در نیروی هوایی ارتش کشورهای جهان به منظور اثبات توانایی های زنان در آسمان گشت و در حال حاضر در اکثر کشورهای عضو ناتو زنان خلبانی جنگنده های در حال خدمت در نیروی هوایی ارتش کشور متبوع خود ( خصوصاً اف 16 فایتیگ فالکون ) ها را تا جایگاه لیدری اسکادران و با متوسط سنی 29 سال بر عهده دارند !!

( Kara Spears Hultgreen (October 5, 1965–October 25, 1994)

برگرفته از فیس بوک @};-

UserPostedImage 
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
11 سال پیش
ویدئوی سانحه این خلبان که به دلیل از دست رفتن موتور هواپیمای خود سقوط کرد.خلبان کابین عقب موفق به نجات خود شد اما کارا اسپیرز تنها با کسری از ثانیه تاخیر ، در هنگام خروج با سطح آب برخورد کرد و کشته شد.وی فقط 0.4 ثانیه دیرتر از Rio خود به بیرون پرید.

[APARAT]http://www.aparat.com/v/SOXa0[/APARAT]

UserPostedImage

تصویر وی:

UserPostedImage

PC Flight Simulation Geek Since 1998
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
11 سال پیش

با سلام خدمت همه @};-

Co-pilot عزیز عکسی که گذاشتین مربوط به این خانم نیست .

ایشون هم از بد جریان توی اون حادثه فقط به علت اشتباه شخصی ( در اینجا به معنی استفاده نادرست از تراتل ، اونم فقط برای شاید یک ثانیه ) جانش رو از دست داد و افسر کابین عقب هم یه خانوم دیگه بود که زنده موند .

خدایی دلم سوخت به خصوص هنگام حضور خونوادش . اما از این موارد زیاده ...

حالا کاری هم ندارم ولی کلا شاید حضور زنها به علت تمایلات شخصی در علوم هوایی به خصوص نظامی 1صدم مردها هم نباشه .
البته تو کشوری مثل روسیه و اسرائیل این درصد قطعا عوض میشه .
Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
11 سال پیش
ارسال شده توسط : mehornet 

با سلام خدمت همه @};-

Co-pilot عزیز عکسی که گذاشتین مربوط به این خانم نیست .

ایشون هم از بد جریان توی اون حادثه فقط به علت اشتباه شخصی ( در اینجا به معنی استفاده نادرست از تراتل ، اونم فقط برای شاید یک ثانیه ) جانش رو از دست داد و افسر کابین عقب هم یه خانوم دیگه بود که زنده موند .

خدایی دلم سوخت به خصوص هنگام حضور خونوادش . اما از این موارد زیاده ...

حالا کاری هم ندارم ولی کلا شاید حضور زنها به علت تمایلات شخصی در علوم هوایی به خصوص نظامی 1صدم مردها هم نباشه .
البته تو کشوری مثل روسیه و اسرائیل این درصد قطعا عوض میشه .

mehornet جان شما مطمئنی من سرچ کردم ولی بازم همین اومد . . 🤔
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
11 سال پیش
سلام به همه @};-

ایشون خانم Capt. Jammie Jamieson هستن و با f22 پرواز میکنن ولی با تمام برتریهای یه رپتور ، خلبان یه f14 ناو نشین بودن با ابهت تر هست از نظر من . عکسهای تورج از ایشون درسته .

UserPostedImage  

UserPostedImage

[approve]

.
کاربرانی که در حال مشاهده موضوع هستند