mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
8 سال پیش
سلام خدمت همه @};-

دوستان اگر راهنمایی کنید من رو ممنون میشم ، البته این احتمالا سوال خیلی از دوستان باشه

بهترین راهکارها قبل از پاک کردن ویندوز برای بک آپ گرفتن از شبیه ساز و به خصوص ریجیستریها که در ویندوز ثبت شده چیه که بعد از اینستال ویندوز جدید قالبایت استفاده مجدد داشته باشه ؟

با توجه به اینکه fsx من روی درایوی غیر از درایو ویندوز هست ، و خیلی از شاخهای ریجیستری ادانها در ویندوز هست

در این مورد اگر نرم افزار خاصی هم هست ، لطفا معرفی کنید
Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند
8 سال پیش
ارسال شده توسط : mehornet 

سلام خدمت همه @};-

دوستان اگر راهنمایی کنید من رو ممنون میشم ، البته این احتمالا سوال خیلی از دوستان باشه

بهترین راهکارها قبل از پاک کردن ویندوز برای بک آپ گرفتن از شبیه ساز و به خصوص ریجیستریها که در ویندوز ثبت شده چیه که بعد از اینستال ویندوز جدید قالبایت استفاده مجدد داشته باشه ؟

با توجه به اینکه fsx من روی درایوی غیر از درایو ویندوز هست ، و خیلی از شاخهای ریجیستری ادانها در ویندوز هست

سلام

من چندین روش را امتحان کردم و تقریبا هیچکدام جواب ندادند یعنی بهتر اینست که وقتی ویندوز دوباره نصب میشود fsx هم دوباره نصب و ادان ها اضافه شوند چون بیشتر شرایط رجیستری بر اساس کانفیگ جاری نوشته میشوند و اگر تفاوت وجود داشته باشد در هنگام نصب ویندوز جدید ُبک اپ شبیه ساز بصورت کامل اجرا نمیشه و مثلا باعث هنگ کردن شبیه ساز میشه ان هم وقتی نزدیک فرودگاه مقصد هستی و بعد از ۴ ساعت در فاینال باند هستی و ......
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
8 سال پیش
ارسال شده توسط : mehornet 

سلام خدمت همه @};-

سلام
همانطور که رضا جان هم گفتند هر طوری بک آپ بگیرید باز هم ادآن هایی هستند که کار نمی کنند مثل PMDG چون اینها یک سری رجیستری های مخفی برای جلوگیری از سرقت دارند.ولی خوب به هر حال باز هم نصب یک یا چند ادآن محدود بهتر از نصب مجدد همه آنها و تنظیمات هست.

برای بک آپ گرفتن
اول اینکه شبیه ساز و همه ادآن ها را در درایوی جدا از سیستم عامل و مسیری مشخص نصب کنید مثلاً D:\FSX
دوم کل پوشه شبیه ساز را به همراه پوشه C:\Users\X\AppData\Roaming\Microsoft\FSX که X معین کننده نام کاربری هست را زیپ کنید.در این جا دو فایل زیپ خواهید داشت.

برای برگرداندن بک آپ هم علاوه بر اکسترکت هر دو فایل در مکانهای مرتبط نیاز هست تا کلیدهای رجیستری شبیه ساز را دوباره ایجاد کنید برای این کار از نرم افزار زیر می توانید استفاده کنید:

http://www.flight1software.com/files/FS_Registry_Repair.exe 

در آخر هم ادآن هایی که کار نمی کنند را مجدداً نصب کنید.

نرم افزاری هم هست که تمام این کارها را خودکار انجام می دهد که پولی هست و بنده تا به حال امتحان نکردم:

http://www.fspilotshop.com/fsx-backup-p-2991.html 

موفق باشید
PC Flight Simulation Geek Since 1998
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم شروع کننده موضوع
8 سال پیش
سلام خدمت همه @};-

تورج جان ممنون از راهنمایی و همچنین جناب صدری

بعد از 5 سال ناچار شدم ویندوز7 تم رو پاک کنم ، و این یعنی یه دردسر بسیار بزرگ برای من و شبیه سازهام [funcrazy] مشکل عمده هم در قسمت ریجیستری هست که با هیچ کاری نمیشه درستش کرد الا ...... 😝

یه روش دیگهای هم هست که به شبیه ساز و بکاک گرفتن اختصاصی ازش ربط مستقیم نداره ولی کارایی عالی داره و به قولی هلو برو تو گلو 😁

اگر دوستان با برنامه norton ghost کار کرده باشن و در شرایط سلامت ویندوزشون از اون با این برنامه عالی بک آپ بگیرن ، در واقع خودشونو از نصب ویندوز مجدد هم نجات دادن . این خیلی مهمه که آبدیتهای بک آپ آخری از درایو ویندوز در شرایط سلامتش باشه .

هر چند برای جریان خودم ، دیر باهاش آشنا شدم 🤦

UserPostedImage