Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند شروع کننده موضوع
7 سال پیش
با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

از چند وقت پیش تصمیم گرفتم صحنه فرودگاه نخجوان را در FSX بازسازی کنم و بالاخره با فرصت کمی که داشتم اینکار را تمام کردم قبل از هر موردی توضیح بدم که این کار یک کار حرفه ای نیست و از دوستان عزیز خواهش میکنم نظرات و پیشنهادات خودشونو در همین تاپیک اعلام کنند :

توضیحات راجع به شهر و فرودگاه نخجوان با کد UBBN :

نخجوان یکی از شهرهای جمهوری آذربایجان است که در جنوب قفقاز و در کرانه شمالی رود ارس قرار داشته و دارای ۱۶۳ کیلومتر مرز مشترک با ایران است. این ناحیه به لحاظ پیشینه دارای قدمت تاریخی است و از این رو، بناهای ارزشمند زیبایی از گذشته در این شهر به یادگار مانده است. به دلیل وجود مرز مشترک، بناهای تاریخی و مراکز تفریحی این شهر یکی از مقصدهای پرتردد شهروندان ایرانی در ایام مختلف سال است. اگرچه اغلب شهروندان ایرانی از طریق مسیر جاده‌ای و از پایانه مرزی زمینی وارد نخجوان می‌شوند، این شهر دارای فرودگاهی بین‌المللی است.

فرودگاه بین‌المللی نخجوان (Nakhchivan Airport) فرودگاهی همگانی-نظامی است که در سال ۱۹۷۶ برای هواپیماهایی مانند یاک ۴۰ (Yak-40)، آن ۲۴ (An-24) و هواپیماهای مشابه احداث ساخته شده است. تا سال‌های متمادی پروازهای این فرودگاه فقط به مقصد باکو و برعکس انجام می‌شد، تا این که در نیمه دهه ۹۰ میلادی و به دنبال محاصره نخجوان توسط نیروهای آمریکایی، فرودگاه تنها راه ارتباطی این ناحیه با سایر مناطق بود و از این رو، طرح توسعه آن به دستور حیدر علی‌اف (رئیس جمهوری وقت) در مدت بسیار کوتاهی و توسط نیروهای بومی انجام شد. در سال‌های ۲۰۰۲ تا ۲۰۰۴ فرودگاه مجددا و طبق استانداردهای بین المللی مورد بازسازی قرار گرفته و در اختیار مسافران قرار گرفت.

(نقل از سایت کجارو www.kojaro.com )

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

UserPostedImage 

لینک دانلود AVSIM :

https://library.avsim.net/download.php?DLID=199572 

امیدوارم بپسندید @};-
Mohammad Sadeq
  • Mohammad Sadeq
  • 50.18% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
7 سال پیش
دستتون درد نکنه [bowing] [bowing]
استفاده کردم خیلی حال کردم خسته شدم از مسیر های تکراری البته بجز مسیر تهران مشهد کاشان مشهد@};- @};- @};- @};- @};-
Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
7 سال پیش
ارسال شده توسط : Mohammad Sadeq 

دستتون درد نکنه [bowing] [bowing]
استفاده کردم خیلی حال کردم خسته شدم از مسیر های تکراری البته بجز مسیر تهران مشهد کاشان مشهد@};- @};- @};- @};- @};-

سلام

ممنونم ، مشکلی نداشت ، فریم ریت خوب بود ؟ اگر پیشنهادی دارید بفرمایید @};-

Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
7 سال پیش
راستی ترافیک هوایی هم برای نخجوان درست کردم البته مسیرها واقعی نیستند اما بد هم نیست هرکدام از دوستان خواستند در پیام خصوصی بفرمایند تا ارسال کنم.
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
7 سال پیش
رضا جان خیلی عالی شده.متشکر👏
PC Flight Simulation Geek Since 1998