IRA289
  • IRA289
  • 52.74% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار شروع کننده موضوع
7 سال پیش
سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
چند وقتی میشه که مشغول جمع آوری اطلاعات در مورد ساخت پنل های مختلف جهت ساخت یه کاکپیت مجازی هستم.
از اونجایی که تو ابحث برنامه نویسی و الکترونیک مشکل خواصی ندارم تقریبا بحث الکترونیک و مدارات رو به اتمامه ولی توی نحوه ارتباط با سیمولاتور بخصوص گرفتن دیتا و وضعیت از سیمولاتور هنوز مشکلاتی دارم.البته نرم افزار های جانبی و واسطه برای این کار هست ولی ترجیح میدم آخرین گزینه استفاده از اونا باشه.
سوال اینکه آیا کسی توی این موضوع تجربه ای داره؟
  • FPSDoug
  • 50.12% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار
7 سال پیش
ارسال شده توسط : IRA289 

سلام خدمت دوستان عزیز و گرامی
چند وقتی میشه که مشغول جمع آوری اطلاعات در مورد ساخت پنل های مختلف جهت ساخت یه کاکپیت مجازی هستم.
از اونجایی که تو ابحث برنامه نویسی و الکترونیک مشکل خواصی ندارم تقریبا بحث الکترونیک و مدارات رو به اتمامه ولی توی نحوه ارتباط با سیمولاتور بخصوص گرفتن دیتا و وضعیت از سیمولاتور هنوز مشکلاتی دارم.البته نرم افزار های جانبی و واسطه برای این کار هست ولی ترجیح میدم آخرین گزینه استفاده از اونا باشه.
سوال اینکه آیا کسی توی این موضوع تجربه ای داره؟

سلام دوست من
اینجا چون هزینه های ساخت کاکپیت مجازی به شدت زیاد هست افراد خیلی کمی در این کار تجربه ای دارن
به نظرم تو فرومای خارجی مثل avsim مطرح کنید بهتر نتیجه ای میگیرید
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
7 سال پیش
سلام برادر
ساخت این جور پانلها هم هزینه زیادی داره و هم مهارت بالایی می طلبه اما بسیار مفرح و سرگرم کننده هست.
اگر امکانات ، تجهیزات و دانش لازم را داشته باشید که میتونید نقشه مدارهای مورد نظر را از اینترنت بگیرید و اِلمان های الکترونیکش رو هم از تهران تهیه کنید ولی همانطور که گفتم کار هر کسی نیست و نسبتاً پیچیده هست چون باید با میکرو کنترلرها کار کنید.
راه دیگر این هست که مدارهای آماده و ساخته شده را از اینترنت بخرید.انواع بوردها هم ساخته شده مثلاً بورد 20 کاناله USB الان حدود 30 تا 40 دلار قیمت داره.
پانلهای آماده هم هستند که خیلی گران تمام می شوند ولی عملاً نیاز به دانش زیادی برای راه اندازی ندارند.

در مورد قیمت هم افرادی که این کاکپیتها رو ساختن رقمی بین 5 تا 10 هزار دلار برای کابین نسبتاً کامل اعلام کردن.

موفق باشید
PC Flight Simulation Geek Since 1998
IRA289
  • IRA289
  • 52.74% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار شروع کننده موضوع
7 سال پیش
ارسال شده توسط : Touradg 

سلام برادر
ساخت این جور پانلها هم هزینه زیادی داره و هم مهارت بالایی می طلبه اما بسیار مفرح و سرگرم کننده هست.
اگر امکانات ، تجهیزات و دانش لازم را داشته باشید که میتونید نقشه مدارهای مورد نظر را از اینترنت بگیرید و اِلمان های الکترونیکش رو هم از تهران تهیه کنید ولی همانطور که گفتم کار هر کسی نیست و نسبتاً پیچیده هست چون باید با میکرو کنترلرها کار کنید.
راه دیگر این هست که مدارهای آماده و ساخته شده را از اینترنت بخرید.انواع بوردها هم ساخته شده مثلاً بورد 20 کاناله USB الان حدود 30 تا 40 دلار قیمت داره.
پانلهای آماده هم هستند که خیلی گران تمام می شوند ولی عملاً نیاز به دانش زیادی برای راه اندازی ندارند.

در مورد قیمت هم افرادی که این کاکپیتها رو ساختن رقمی بین 5 تا 10 هزار دلار برای کابین نسبتاً کامل اعلام کردن.

موفق باشید

سلام آقا
چیزی که در مورد هزینه های خرید پنل های آماده فرمودید درسته ساخت هم مشکل و نیاز به تجربه تو کار با میکروکنترلر ها داره.
در مورد میکرو کنترلر مشکلی ندارم چون کار کردم.
در مورد قطعات هم جالبه بگم که بجز چندتا قطعه خاص باقی قطعات رو از لوازم اوارقی در میارم. مثلا Mouse Weel یه انکودر خیلی عالیه که تو بازار گیر نمیاد ولی از موس خراب به صورت رایگان تهیه میکنی یا ماژول جوی استیک رو از دسته های بازی خراب جدا کردم. الان مدارات روی بردبورد دارن کار میکنن چند وقت دیگه اولین پنل خودمم که شامل Aouto pilot & Radio panel & Squak , Light control هست تموم میشه.
جهت اطلاع برای ارتباط با سمولاتور در حال حاظر چندتا نرم افزار رابط هست که خوب هم جواب میده و شاید کلا از همونا استفاده کنم. ولی دوست دارم همه چیزش از خودم باشه برای همین دنبال جمع آوری اطلاعات برای ارتباط مستقیم به سیمولاتور از طریق SimConnect هستم. که خودش یه دنیای جدید برنامه نویسی هست.
اگه کسی توی برنامه نویسی SimConnect تجربه ای داشته باشه خیلی سریعتر به نتیجه میرسیم.
البته یه سوال از دوستان : بنظرتون جایی هست که بشه کلید , پنل , سوئیچ , Instrument , سر سوئیچ های واقعی و البته از کار افتاده مربوط به هواپیماهای از رده خارج رو تهیه کرد.
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
7 سال پیش
سلام مجدد
اگر با میکرو کنترلرها مشکلی ندارید که فوق العاده هست و عملاً نصف راه رو رفتید.بهترین مسیر همینه که فرمودید.با این روش هزینه ها خیلی کمتر میشه.
البته فکر میکنم اگر بعداً قصد استفاده تجاری نداشته باشید شاید اینکه همه چیز رو خودتون از اول کار کنید خیلی زمانبر خواهد بود در غیر اینصورت در اصل یک جور سرمایه گذاری روی دانش هست و کاملاً منطقی.

در مورد ارتباط با شبیه ساز هم اگر از شبیه ساز مایکروسافت و لاکهید استفاده کنید بهترین گزینه SimConnect هست و در رتبه بعدی FSUIPC بالاخص اگر قرار هست با نسخه های قدیمی تر مثل FS2004 کار کنید.در غیر اینصورت Simconnect کفایت می کنه و کار با اون خیلی راحتر هست ولی در بعضی قسمتهای خاص قابلیتهاش مثل FSUIPC نیست که البته بعید هم هست نیازی پیدا کنید.درباره هر دو هم راهنمای کامل و جامعی برای چند زبان برنامه نویسی مختلف تهیه شده که کمکتون می کنه.SDK های تمام نسخ شبیه ساز در این بخش  هست.SDK برای FSUIPC هم از اینجا  می توانید تهیه کنید.

اگر از X-plane استفاده کنید واسطی به نام XPUIPC داره که البته به کاملی FSUIPC نیست.در هر کدام از موارد هم اگر کمکی خواستید دوستان اهل فن تو انجمن هستند کمکتون می کنند.

برای تهیه قطعات پانل در ایران که خیلی بعید میدونم گیرتون بیاد.مگر اینکه بتونید کانال بزنید از روی اوراقی ها باز کنید آن هم با قیمت خیلی بالا اما در کل احتمالش کم هست.ولی در خارج سایتهای زیادی هستند که یا عین واقعی می سازند و یا OEM می فروشند که البته نوع دوم خیلی گرونتر هست.
شاید تو خیابان جمهوری اگر خوب بگردید مشابه بعضی از سوئیچها و سر سوئیچها رو بتونین گیر بیارید.

در هر صورت هر کمکی از دست بنده و دوستان بر بیاد دریغ نداریم
انشالله موفق باشید
PC Flight Simulation Geek Since 1998