اطلاعیه همراهان و کاربران گرامی ایرانسیم، سلام. فرصتی شد تا به لطف خداوندگار، سرآغاز 20 ساله ایرانسیم را آغازی مجدد باشد.در این خصوص به اطلاع می رساند، رمز عبور حسابهای کاربری قدیمی بدلایل امنیتی غیرفعال شده است.خواهشمند است از طریق لینک "فراموشی رمز عبور" و با درج نام کاربری و یا پست الکترونیک خود آن را مجدداً فعال فرمائید. از اینکه فعالیت مجدد ایرانسیم را به دوستان اطلاع رسانی می کنید سپاسگذاریم.
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
4 سال پیش
همانطور که انتظار میرفت و پس از چند هفته پر رنگ شدن اخبار فضایی و رونمایی های مختلف از ماهواره ها، سامانه ها و... ، امروز خبرگزاری CNN  با درج تصاویر ماهواره ای از مرکز فضایی امام خمینی خبر از افزایش ترددها و تحرکات در اطراف سکوی پرتاب لانچر سیمرغ و تاسیسات تجمیع پرتابگر داده است.

UserPostedImage

UserPostedImage

UserPostedImage


این اخبار به دنبال اعلام تحویل ماهواره پیام احتمالاً حاکی از پرتابی قریب الوقوع از این مرکز می باشد.البته هنوز نوتامی از طرف ایران برای منطقه سمنان (OID51 و OID90) اعلام نشده لیکن به نظر می رسد دهه فجر امسال زمان احتمالی پرتاب باشد.

دست اندرکاران صنایع هوافضای وزارت دفاع و اعضای تیم ماهواره پیام در طی چند ماه گذشته روزهای بسیار دشواری را پشت سر گذاشته و حقیقتاً از جان مایه گذاشته اند ، اما یادمان باشد که فقط بلند شدن سیمرغ 90 تنی از روی سکو به قصد مدار 500 کیلومتری زمین ،خود به تنهایی موفقیت بسیار غرور آفرین و بزرگی خواهد بود حتی اگر ادامه ماموریت 7 دقیقه ای سیمرغ و پایان آن، آنطور که انتظار می رود نباشد.

نشر اول - ایرانسیم - 1397/10/19
PC Flight Simulation Geek Since 1998