Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
14 سال پیش
نقل قول:

و مهمترین نکته اینکه منتظر تغییرات و نو آوری هایی در این زمینه در ابتدا سال 2010 باشید..(این خبر خوش رو به شما و بقیه دوستان قول مساعد می دهم)

سروش جان ما منتظر این خبر خوش شبیه سازی هستیم...تقبل الله...[gofly] [loveiran]
PC Flight Simulation Geek Since 1998
Amir Parsian
  • Amir Parsian
  • 58.52% (معمولی)
  • حرفه ای ارزشمند
14 سال پیش
Touradg نوشت:

کیهان جان عزیز,
خلبان با سابقه شبیه ساز پرواز و دوست گرامیم
سلام و عرض ادب

ممنون از لطفی که به بنده حقیر دارید.
عبارت جالبی رو استفاده کردید "پروژه ملی"...بله شاید اینطور باشه ولی نکاتی هست که باید خدمتتون عرض کنم.
اعتراف می کنم که در پروژه تهران 2007 بار سنگینی رو برداشتم.اونقدر سنگین که به خاطر مسائلی که در سایت توضیح دادم, مجبور به رها کردنش شدم.خیلی از دوستان کم لطف این رها کردن رو به حساب ضعف تکنیکی من گذاشتند و طی تماسهای بسیار محبت آمیز بنده رو با الفاظی همچون در گل مانده , کم آورده , سر کار گذار و... مورد لطف خودشون قرار دادند در صورتی که اگر من توانایی این کار را نداشتم اصلاً شروع نمی کردم , نه اینکه یک پروژه رو با این حجم و با پیشرفتی 63 درصدی وسط کار لغو کنم.صحنه تهران 2007 حقیقتاً حتی برای خود من هم جالب بود؛ تصاویر ماهوارهای با دقت 1.5 متر , ساختمانهایی با بافتهای واقعی , چراغهای شهر تهران بصورت سه بعدی و... یادم هست که برای رسیدن به تکنیکی خاص برای جلوه حقیقی سطح باند که عکسهاش در سایت هست 2 ماه وقت صرف کردم.تمامی چراغهای سطح فرودگاه همانند صحنه کیش بصورت دستی و تک تک قرار گرفته بود (حدود 1000 چراغ اگر اشتباه نکنم) و ...
برای تهران 2007 همانطور که شما هم اشاره کردید Project Plan تعریف شده بود با پریود سه ساله و 2400 نفر/ساعت کار طراحی.قرار بود از طریق شرکت ایز ایران تصاویر ماهواره ای با هزینه شخصی خریداری بشه به قیمت هر کیلومتر مربع 18 دلار ، توجه داشته باشید که در آن زمان فرودگاه امام حتی تکمیل نشده بود و من مجبور بودم بعضی قسمتهای تصاویر ماهواره ای رو بصورت مصنوعی ایجاد کنم و هزاران مورد دیگر که از حوصله خارج هست.

در این گیر و دار مسائل و مشکلات زیادی پیش اومد که حقیقتاً توان رو از من گرفت و نهایتاً عطایش را به لقایش بخشیدم( این مشکلات در صحنه کیش 2004 هم وجود داشت ولی نه به این گستردگی) .دوستانی که تو این زمینه کار کرده باشند کاملاً شرایط بنده رو درک میکنن.
این هست که بعید میدونم حتی در آینده ای نزدیک طراحی این فرودگاه رو از سر بگیرم,شاید پروژه های کوچکتری رو انجام بدم ولی مطمئناً حتی حوالی تهران نخواهد بود 😁 انشاالله دوستان خوب دیگر ما رو هم به فیض برسانند.👍

در پایان تنها چیزی که میتونم بگم این هست که شرمنده دوستانم هستم و انشاالله که عفو میفرمائید.

دوست و استاد عزیز ناامیدمون نکن .در دنیای مجازی ایران فقط با تهران وفرودگاهاش شناخته میشه . انشاالله که همه چیز درست میشه 👍
S.Salahshour
  • S.Salahshour
  • 66.36% (دوستانه)
  • بال نقره ای - شاهین سوار
14 سال پیش
نقل قول:

سروش جان ما منتظر این خبر خوش شبیه سازی هستیم...تقبل الله..

مذاکرات به صورت پراکنده با 2 نفر از طراحان عزیز که معرف حضور همه هستند انجام شده و تا به اینجای کار هردوی دوستان خوشبختانه تا حدود 60% اعلام آمادگی کرده اند........تلاش برای برقراری یک جلسه با حضور هر 3 دوستان ادامه دارد......😉
keyhan
  • keyhan
  • 50.36% (معمولی)
  • بال کاغذی شروع کننده موضوع
14 سال پیش
سلام تورج جان

قدیمی ها ضرب المثل های جالبی داشتند که به نظر من امروزه بسیار بسیار کارآمد تر از قدیم هستند. از قدیم گفتند که محبت زیادی مرض میاره. بله، عجیب ترین چیزی که فکرش را هم نمی کردم امروز از زبان شما شنیدم. اینکه دیگران بجای تشکر و قدردانی همچنین الفاظ زننده و مسخره ای را درباره شما بیان کرده اند.
راستش اگر شما هیچ یک از کارهایی را که تا کنون انجام داده اید را هم انجام نمی دادید، باز هم همه ما می بایست از صمیم قلب از شما سپاسگزار می بودیم که این وب سایت را راه اندازی کرده اید، ما علاقه مندان را دور هم جمع کردید، تالار گفتگو ایجاد کردید، اخبار هوایی ایران را منتشر می کنید، فکر خطوط هوایی مجازی را ایجاد کرده اید و سایر خدمات ارزنده و ماندگار شما مانند Iranian division of IVAO، ثبت اسم ایرانسیم در پایگاه FSInsider و ... من فکر می کنم که همه ما آن چیزی را که می بایست از شما و توانایی های شما می دیدم، دیده ایم و ادامه دادن یا ندادن کار تهران 2007 هیچ تاثیری در ذهنیت بچه های این سایت نسبت به شما نخواهد داشت.
در خصوص اینکه فرمودید دیگه طرف های تهران هم آفتابی نمی شوید 😉 اول باید عرض کنم که بسیار متاثر شدم و امیدوارم یک روزی باز شما و کارهای زیبایتان را در این وب سایت شاهد باشیم و دوم یک سوال برایم پیش آمد و آن این است که آیا امکان ادامه پروژه شما توسط دیگر عزیزان و متخصصان امکان پذیر می باشد یا خیر؟
فکر می کنم سایر دوستان عزیزمان که در حال طراحی و ساخت صحنه برای تهران می باشند اگر بتوانند از ادامه کار شما کار خود را شروع کنند، راه کوتاه تری را طی خواهند نمود. قبلاً عرض کنم که این تنها یک سوال است و امید وارم هیچ بی احترامی به هیچ یک از دوستان عزیزم نکرده باشم. فقط چون هیچ کجا در این باره چیزی ننوشته بود و یکی دیگر از اساتید (آقای سلهشور) تنها فرموده بودند که منتظر خبرهای خوب باشیم، این سوال برایم مطرح شد که آیا سایر دوستان در حال طراحی و اجرای صحنه های مربوط به تهران از ابتدا هستند و یا ادامه کار شما را انجام خواهند داد؟

http://www.boeing.com  مطالعه فرمایید.

پاینده باشید

Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
14 سال پیش
کیهان عزیز،
اینقدر چوبکاری نفرمائید[blackhee]

بعید میدونم این امکان باشه.تمرکز سروش و بقیه دوستان بیشتر بر روی شبیه ساز 2004 هست در حالی که تهران برای شبیه ساز ایکس طراحی شده.نکته دیگر اینکه به جای استفاده از تکنولوژی قدیمی 2004 و تبدیل آن به ایکس , تمامی ساختارها به فرمت جدید تغییر داده شده اند و این هست که برگشت هم امکان پذیر نیست.از طرفی زمان بسیار زیادی مورد نیاز هست تا دوستان با مدل طراحی و برنامه نویسی و... این صحنه آشنا بشوند که خوب...باید عرض کنم...:-k الان خود من هم یادم نیست چکار کردم#-o

ارادتمند
تورج
PC Flight Simulation Geek Since 1998