mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
9 سال پیش
ارسال شده توسط : speed 

سلام@};- .
من درحال ساخت بازنقش هستم ولی به یک مشکل برخوردم که امیدوارم دوستان منو راهنمایی کنن[barareh] .کیفیت تکسچر خیلی خوب هست ولی زمانی که سیو میکنم در شبیه ساز بسیار کیفیت پایینی داره.دو سوال داشتم لطفا منو راهنمایی کنید.مرسی.
1-برای سیو کردن از فتوشاپ استفاده میکنید یا از DXTbmp؟
2-برای بالا بردن کیفیت از کدام فرمت استفاده میکنید؟
دوستان لطفا اگر وقت دارید به صورت عکس یا فیلم آموزش بدین خیلی خیلی عالی میشه@};- [dance] .
مرسیییییییییییی@};- .

سلام به شما @};-

برای سیو میشه از هر دو استفاده کرد ولی dxt بهتر عمل میکنه هر چند چند باره کاری میشه .

برای بالا بردن کیفیت در fsx از فرمت dds و در fs9 از bmp .32bit 888_ extended bitmap هر چند این فرمت حجمش بالا در میاد ولی در fsx هم خوب جواب میده .

در مورد کاهش کیفیت در fsx باید قبل از سیو میپ مپ کار رو در dxt پایین بیارد یا صفرش کنید [approve]
speed
  • speed
  • 50.04% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان سوار
9 سال پیش
سلام به شما @};-

برای سیو میشه از هر دو استفاده کرد ولی dxt بهتر عمل میکنه هر چند چند باره کاری میشه .

برای بالا بردن کیفیت در fsx از فرمت dds و در fs9 از bmp .32bit 888_ extended bitmap هر چند این فرمت حجمش بالا در میاد ولی در fsx هم خوب جواب میده .

در مورد کاهش کیفیت در fsx باید قبل از سیو میپ مپ کار رو در dxt پایین بیارد یا صفرش کنید [approve]

سلام@};- .
مرسی از راهنمایی شما@};- .من در فتوشاپ تکسچر رو به dds تبدیل کردم ولی باز هم کیفیت خیلی پایین هست.مثل عکس پایین:
تنظیمات مربوط به dds:
[img]UserPostedImage [/img]
تصویری که کیفیت خوبی دارد مربوط به دیفالت افزونه هست و کیفیت بد هم مربوط به تکسچر من هست:
[img]UserPostedImage [/img]

دوست عزیز میشه لطفا یک توضیح هم درباره ی میپ مپ بدین که چطوری dxt رو پایین بیارم چون اصلا نمیدونم چیه[blackhee] .
مرسی@};- .
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
9 سال پیش
سلام به شما @};-

دوست من بهتره شما از همون dxt برای سیو استفاده کنی ، در قسمت سمت راست برنامه dxt یه نوار ابزار هست ، که mipmap هم داره ، تنظیمات اون رو به حالت که تو عکس هست در بیار و بعد به صورت dds سیو کن .

در ضمن dds یکی از فرمتهای قابل سیو در برنامه dxt هست

UserPostedImage
speed
  • speed
  • 50.04% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان سوار
9 سال پیش
سلام@};- .
خیلی ممنوم بابت راهنمایی شما@};- .تنظیمات رو به صورت عکس کردم و به صورت فرمت dds سیو کردم(یک بار به صورت dds1 و یکبار هم به صورت dds5)ولی متاسفانه کیفیتش مثل قبل هست.از اینکه وقت گذاشتین خیلی ممنونم@};- .
مرسی.
mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
9 سال پیش
ارسال شده توسط : speed 

سلام@};- .
خیلی ممنوم بابت راهنمایی شما@};- .تنظیمات رو به صورت عکس کردم و به صورت فرمت dds سیو کردم(یک بار به صورت dds1 و یکبار هم به صورت dds5)ولی متاسفانه کیفیتش مثل قبل هست.از اینکه وقت گذاشتین خیلی ممنونم@};- .
مرسی.

سلام بالام جان @};-

نا امید نشو ، مراحلی رو که برای پینت کردن میری به ترتیب بگو و نرم افزارایی که استفاده میکنی تا مشکل رو پیدا کنم کجاس .