puya
  • puya
  • 50.3% (معمولی)
  • تازه وارد شروع کننده موضوع
12 سال پیش
سلام دوستان.
من عاشق پرواز هستم. اکثر مآموریتهای fsx و همه تئوریهای پرواز را تمام کردم. قصد دارم پرواز آنلاین داشته باشم. در vao هم ثبت نام کردم. نرم افزار teamspeak را هم نصب کردم. نمیدونم باید چکار کنم. خواهش میکنم راهنمایی کنید. با تشکر.
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
سلام ، خوشحالم که به جمع دوستان IVAO پیوستید،امیدوارم که براتون تجربه خوبی باشه@};-

برای اینکه بتونید وارد کانال کاربران ایرانی در تیم اسپیک بشید باید مراحل زیر رو طی بفرمائید:

نرم افزار رو باز کنید و وارد بخش Connection بشید،سپس Connect ...
حالا یه پنجره براتون نمایش داده میشه ، از شاخه Local Addressbook که به صورت پیشفرض براتون باز هست روی Servers کلیک راست بفرمایید و Add server رو بزنید،حالا برای شما یک سرور جدید تشکیل میشه و پنل سمت راست هم فعال میشه ... البته میتونید اسم سرور رو به انتخاب خودتون عوض کنید..
حالا در پنل سمت راست طبق تصویر زیر ، server address رو با (cc.ts.ivao.aero) پر کنید ،توجه داشته باشید که بعدها که بیشتر با سیستم آشنا شدید خواهید آموخت که با تعویض cc به سرور های آیوائو همچون eu1 / eu2 میتونید وارد اون سرور ها هم بشید،البته با این روند شما با نامی که در بخش nickname وارد خواهید کرد کانکت خواهید شد.

UserPostedImage

خب همانطور که عرض کردم در Nickname نام ترجیحاً خانوادگی خودتون رو وارد کنید.
سپس Allow to as..... رو فعال کنید و طبق پیشفرض چک باکس رو روی Registered قرار بدید
حالا با توجه به ایمیل ارسالی از سوی IVAO به صندوقی که شما هنگام ثبت نام معرفی کرده بودید، با وارد کردن VID و IVAN PASS در بخش Login name و User password
مشخصات رو تکمیل بفرمایید...
میتونید چک باکس Auto reconnect رو هم فعال بفرمائید
حالا با زدن Connect به سرور صوتی شبکه متصل میشید .
با دو بار کلیک کردن روی کانال صوتی ایران (IR_MEMBERS) وارد بشید و سؤالاتتون رو از دوستان حاظر در صورت همراهیشون بپرسید ...(امیدوارم حال داشته باشند [blackhee] )

البته قبل از این پیشنهاد میکنم به آدرس academy.ivao.aero  (آکادمی آیوائو) مراجعه بفرمائید و بدنبال پاسخ خودتون باشید ، همه چیز رو میتونید در آکادمی بیاموزید،نهایتاً اگر به مشکل برخوردید دوستان یا حتی خود بنده در خدمتتون هستم
البته در صورت اینکه وارد لینک شدید و از شما VID و پسورد طلب کرد ،اینبار هم همچون قبل با توجه به ایمیل ارسالی آیوائو کد VID و اینبار WEB PASSWORD رو وارد کنید و چک باکس به خاطر آوری رو هم فعال کنید .... سپس میتونید از سایت آیوائو و آکادمی بهره لازم رو ببرید.
تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
دوست عزیزم ، من نمیدونم سطح دانش شما در زمینه پرواز چقدر هست ولی پیشنهاد میکنم پیش از هر چیز مکالمات پرواز یا همون (Radio telephoney) رو خوب بیاموزید و سپس برای بحث ناوبری در سیستم تمرین کنید چراکه با این کار هم به خودتون کمک میکنید هم به دیگر دوستان که در شبکه پرواز میکنند یا بعنوان کنترلر مراقبت پرواز فعالیت دارند ... لذا در کانکت شدن به شبکه عجله نکنید [flower]
شما میتونید فایل آموزشی مکالمه پرواز که با فرمت PDF هست رو از اینجا  دریافت کنید.
[heyyou]

Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
یکی از پر کاربرد ترین نرم افزارها در این شبکه حد اقل برای من The eye هست 😎

UserPostedImage

جهت دیدن کاربران متصل به شبکه و موقعیتهاشون در کره زمین مجازی شبکه ، زمان فعالیت و خیلی اطلاعات دیگه این نرم افزار مفید خواهد بود

UserPostedImage

UserPostedImage

دانلود این نرم افزار از طریق دپارتمان توسعه نرم افزار سایت آیوائو برای شما مقدور میباشد،البته جهت سهولت لینک دانلود رو براتون قرار دادم.
دانلود از اینجا 

بعد از دانلود و نصب به مسیر نسب رفته و از داخل پوشه Manual فایل PDF با نام Manual رو مطالعه بفرمایید تا بتونید از این رهگذر [blackhee] کمال استفاده رو ببرید! 🤣
در صورت وجود مشکل از دوستان میتونید بپرسید

راستش من الآن شبیه ساز رو روی سیستمم ندارم وگرنه حتماً جهت انجام پرواز بهتون کمک میکردم،متأسفانه وقت بهم اجازه نمیده تا بگردم براتون آموزش رو پیدا کنم... خوشحال میشدم کمکی میکردم ، از دوستان تقاضا دارم یاری بفرمایند

موفق باشید[merci]
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
آقا تورج عزیز اگه میشه این تاپیک رو ببرید توی بخش آموزش ....ممنون [flower]