maryam
  • maryam
  • 66.72% (دوستانه)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
12 سال پیش
mehornet نوشت:

نزدیک به 400 تا دانشجو ir بدست آقا بیکار هستن که هر سال یه تعدادیشون از محدوده سنی استخدام رد میشن .والا تو مملکت خودمون هم درس خوندن .

هیچ وقت انقدر وضع خراب نبوده .صحبت دوستانی که نمره آلفای سازمان هواپیمایی کشوری رو دارن یعنی عالی هستن .
حالا این خانم چه انتظاری داره . 😎
البته واقعا یه راه هایی هم هست .

شما جای این ایشووووووووووون نیستید که[funcrazy] مگه فقط و فقط وضع در این قسمت خرابه:-# 😶
سنگی که طاقته ضربه های تیشه را ندارد تندیسه زیبایی نخواهد شد

mehornet
  • mehornet
  • 64.9% (دوستانه)
  • بال ایرانسیم
12 سال پیش
اتفاقا تمام مشکلات ایشون سر راه من هم هست و بهتر از شما ایشون رو درک میکنم.
سیاست سازمان اولویت استخدام دانشجوهای هست که تو ایران درس خوندن اونم با هزارتا اما و اگر .
اونایی که تو آکسفرد خلبانی خوندن تو ایران به جایی نرسیدن چه برسه فیلیپین
من به ایشون توسیه میکنم تا دیر نشده فکر استخدام تو یکی از ایرلاینهای جنوب شرقی آسیا باشن
Sepehr Ebadi Borna
12 سال پیش
آقا هر ایرانی حق داره تو مملکت خودش خدمت کنه...!!

اما متاسفانه مدیریت افتضاح سیستم های دولتی این وضع رو اینجوری کرده...!! والا ما هنوز منتظر اون یه روز خوبیم که دوستان میگن..!!
عقاید شما مثل مسواکتونه ...اونو تو حلق هرکی‌ فرو نکنین لطفاً ...!
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
Sepehr Ebadi Borna نوشت:

یکی از عللی که من نمیرم سراغ خلبانی همینه.... تو ایران باید آدم پول داشته باشه بره خلبانی بخونه...در مرحله ی دوم پارتی هست... چون هیچ ایرلاینی تو ایران بغیر از پارتی و رابطه های گردن کلفت کسی رو استخدام نمیکه..!!
تو ایران خلبانی خوندن ریسک محضه..!! چون 60 میلیون باید بدی برای شغلی که آیندش تضمین نیست ( حالا کاری نداریم ناوگان ها داغونه ها..!!) ...اونوقت میشه IR بی کار باید بشینی خونه تو وبسایت ها بگردی...!! والا که برا مردا که شرایط این هست وای به حال زنان تو این مملکت ما....

پ.ن : درضمن ... خلبانی خوندن جنبه ی بالایی میخواد که متاسفانه اکثر ما ایرانیا با دو کلاس فکر میکنیم علامه ی دهر شدیم...البته این ذات ایرانیه ها ( جوگیر شدن ) واسه همین کار هرکسی نیست..!!

سپهر جان جواب من نسبت به بخش اول حرفت :

با خدا باش پادشاهی کن ، بی خدا باش هرچه خواهی کن .... توکل ، امید ، ایمان قلبی ... داشته باشی همچین کارت راه میوفته که عالمم بخواد به خاک بکشتت نمیتونه ... باور کن 🙏 ....[oldman]

ضمناً ...
(ببخشید بی پرده مینویسم ، بحث داغ بشه خوبه ... منو سپهر جان هم لحن همدیگه رو میشناسیم لذا حمل بر بی ادبی نشه!)

یعنی چی لایسنس داره و نشسته توی خونه داره سایت میبینه ؟؟؟
خیلی غلط کردن 😠 ... میشینن توی خونه و ناله میکنن که بیکاریم ... اولاً که عزیزانی که دارن خلبانی میخونن رو یه نگاه بندازی پول آقا جونشون از پارو بالا میره ... باکشون نیست ... منم یه جنسیس و آئودی بابا جونم برام بخره و پول بهم بده برم خلبانی بخونم،بعد اینکه کار گیر نیارم میشینم توی خونه سایت نگاه میکنم و الکی ناله میزنم...

زیاد شنیدن ... از تو حرکت از من برکت

جواب بخش دوم هم :

متأسفانه ... !!! روو که نیست ... (بقیشو خودتون بلدید)!
خیلی از همین استادان عزیز ما که مدرک دارن توی همین انجمن یا آیوائو و وتسیم ... همچین با آدم برخورد میکنن انگار ارث پدر گرامیشونو ما بالا کشیدیم!
توی fb هم داریم مردم داری میکنیم، یکیم لبخند به لبشون بیاریم تا روز خوبی داشته باشن ، به سرو صورت آدم چنگ میزنن ...
چی فکر کردی؟ خیلی بزرگ شدی گوگولی مگولی؟؟؟ این اپسیلونی بیش نیست از علم هستی ... اونی که عالم دهر شد به خدا نزدیک شد ... مهرش بیشتر شد ... تو که (بووق) هم نیستی ...
من خودم چیزی بلد باشم ذوق میکنم به بقیه هم یاد بدم ... آدم بود ازم پرسید صادق یه چیزی میگم عصبانی نشیا .. گفتم بگو ،نمیشم .. گفت موتور هواپیما کجاشه؟؟ (عکس هواپیما رو داشت میدید ... یه 10-20 باریم سوار شده بود!!! خنگ نبودا،علاقه نداشت! ) ....الان داره منو شهید میکنه واسه اینکه بهش نویگیشن یاد بدم! بدبختانه وقت ندارم 😢

با یکی از خلبانان عزیز که حکم استادی دارن برام صحبت میکردم میگفتند که :"این جوونا نمیدونم چی بهشون یاد میدن که پر روو هستند،غرور الکی دارن ... هیچی هم حالیشون نیست ... همش ادا اصول در میارن! همه پروسیجر ها رو هم چرتو پرت میگن و از خودشون حرف میسازن ، ادعاشونم میشه ... حرف هم میزنی میگه خوندم که میگم ! منم میگم اون سیلابس لعنتی رو بیاد بهم نشون بده،ندی ریپورتت میکنم ... خبرت قراره پس فردا بیای جای من بشینی ... جون خودت به درک مردم و هواپیما رو نابود میکنی ، کشک نیست که جولو عشقت بخوای جولوون بدی "

راست گفت دیگه ...

تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو
Cpt.mohammadifar
12 سال پیش
یه روز نبودیمااا 🤣

دیدم بخوام هی نقل قول بزنم تاپیک منفجر میشه ... در 2 پست جوابا رو میدم با اجازتون!
اولیش جواب اولین پست تاپیک و دومیش هم جواب دوستان
کلاً جواب زیاد هست!!! 😁
یک!

البته چون خط به خط جواب میدم نگید چرا اینطوری نوشته!

خانم سمیرا نوروزی ، به گرداب هوایی ایران خوش آمدید! 😝 (البته یه چند سالی پیشتر باید اینو میگفتیم)

ضمناً واقعاً خسته نباشید ... 22 ساعت پرواز؟؟؟ خســــــــــــته نباشی جداً! برو یه 400 تایی پر کن بعد بیا!

شما خانوما هم خیلی خوشتون شده که مشکل سربازی ندارینا!!! از 12 سالگی پرواز میکنید! برو کلاهتو بنداز بالا که از اون موقع پر در آوردی خواهر عزیز .. [flap]
ما تو بد ترین زمان که میخوایم درس دانشگاه بخونیم،به زندگیمونم برسیم،کیف جوونیم بکنیم،تجربه هم کسب کنیم، خلبانیم بخونیم! سربازیم بریم،کار هم بکنیم ... سن استخدام همینطوریش گذشت!!!! شما از اون موقع اومدی توی خط خیلی زیادیت هم هست ... راست میگی بیا مردونه بجنگ .. قرار نیست که چون خانم هستی بهت توی ایرلاینها شیرینی تعارف کنن ... همین که رفتی اپلیکیشن دادی خدا رو شکر کن ... دوستان منو با برو گمشو بیرون آقا بدرقه کردن ... خانم بودی کاریت نداشتند عزیز!

نمیخواد قانون روو کنی ... شما مردم یا کور و کر هستید یا خودتونو زدید به نفهمی! ... کجای ایران دارن خلبان استخدام میکنن که تازه بیان خانوم رو هم بگیرن؟؟؟ ... هر موقع استخدام کردن و حق سرکار خانم رو بالا کشیدن بیا قانونی عمل کن ، خانمهای شاغلمون مگه چیکار کردن ... اینجوری که شما میفرمایید سرکار علامه هوانوردی تشریف داری ... اون 2 نفر دیگه با این اوصاف هیچی بلد نیستند! ... یکم منطقی باش ... همه عالم بدی شما رو نمیخوان...کار نیست ... میفهمید؟؟ کار .... نیست!

"وی گفت: بسیاری ازاین خلبانان برغم صرف هزینه‌های زیاد، پس از فارغ التحصیلی بدون کار می‌مانند، اما اغلب پسران دانش آموخته دراین آموزشگاه‌ها در صنعت هوانوردی جذب بازار کار می‌شوند."

یکم خندیدیم دور هم روحمون تازه شد!😂
تا شما باشی از قبل یه کاریو میخوای بکنی،جوانبشو بسنجی و به کلاسش فقط توجه نکنی ... خنده بنده هم برای بخش دوم این حرف بود که در مورد پسرا فرمودید!!! دیگه نیازی به توضیح من نیست

"درایران اولویت‌ها را به خلبانان بازنشسته نیروی هوایی، روس، ترک، بلغار...."

واقعاً راست گفتید ... بابا بزرگارو کی میخواین بکشینشون کنار؟؟؟ ... والا ما جوونا هم آدمیم، همینطوری پیش بره به سن اونا میرسیم و هنوز ....!!! [crying] [crying] [crying]

"پس از چهارده ماه جست وجو و پیگیری مستمر هنوزنتوانسته‌ام پاسخ روشنی دریافت کنم."
جوینده ،یابندست ... 14 ماه که سهله ... بازم دوندگی داره ...

"وی گفت: نباید با یکسری برخوردهای سلیقه‌ای جوانان را سرخورده و ناامید کرد."
سلیقه که هست متأسفانه ، کشتن مارو ! اما واقعاً توی این تحریم چه میشه کرد؟ ... خودمون رو با کشورهای آزاد مقایسه نکنیم...!
تنها تو را می پرستم و از تو یاری می جویم . . . الهی به امید تو