Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
11 سال پیش
UserPostedImage

نماينده مردم آبادان در مجلس شوراي اسلامي گفت: پيگيري وزير راه و شهرسازي در خصوص اجراي طرح تقرب در فرودگاه آبادان از طريق کشور عراق ضروري است. جواد سعدون زاده در گفتگو با خبرنگار مهر افزود: در نشستي که هفته گذشته با وزير راه و شهرسازي داشتيم در خصوص پيگيري مسائل مربوط به فرودگاه آبادان به نتايج خوبي رسيديم. وي در زمينه طرح تقرب فرودگاه آبادان اظهار کرد: با اجراي اين طرح، هواپيماهاي پهن پيکر جمهوري اسلامي مي توانند با چرخش بر فراز کشور عراق به راحتي در فرودگاه آبادان به زمين بنشينند. به گفته سعدون زاده، پيش از اين تفاهمنامه اي بين دو کشور ايران و عراق در مورد اجراي طرح مذکور به امضا رسيده است.

وي با اشاره به اجراي اين طرح در پيش از جنگ تحميلي و توقف عملي آن در دوران جنگ تصريح کرد: با توجه به پذيرش اين طرح از سوي طرف عراقي و تقاضاي ايران براي اجراي آن، از وزير خواسته ايم تا پذيرش اين امر و توافق حاصل شده را به افراد ذيربط منعکس کند تا چنين اتفاقي هر چه سريعتر در فرودگاه بين المللي آيت الله جمي آبادان بيفتد.با موافقت وزير راه و شهرسازي از 22 دستگاه خريداري شده توسط اين وزارتخانه يک دستگاه آن به فرودگاه آبادان تعلق گرفته است.

سعدون زاده گفت: با نصب وراه اندازي اين دستگاه در فرودگاه آبادان، مشکل فرسودگي دستگاه آي ال اس فعلي رفع و ارتفاع پرواز نيز از بيش از سه هزار پايي کاهش مي يابد.به گفته ي وي با انجام اين کار حتي در شرايط بد آب و هوايي نيز پروازهاي کمتري از فرودگاه آبادان لغو مي شوند.
PC Flight Simulation Geek Since 1998
capt.persis
  • capt.persis
  • 54.86% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین سوار
11 سال پیش
ببخشیدا ولی من این نماینده رو آدم حساب نمی کنم چه برسه که بخواد اسم این فرودگاه که گذشته درخشانی داشته رو به
فرودگاه ایت الله جمی تغییر بده
من این موضوع رو بررسی کردم و با رییس فرودگاه در میان گذاشتم از تورج عزیز هم میخوام که تصحیح کنن این فرودگاه همان فرودگاه بین المللی آبادان خالی است
نه چیز دیگر
و دستگاه های DVOR DME و تعمیر ILS هم با همکاری منطقه آزاد اروند بوده، وزارت راه و شهرسازی فقط با عراق گفت و گو کرده و بقیه کارها توسط مادر تخصصی فرودگاه های کشور انجام گردید
ببخشید تند شدم آخه این فرودگاه مورد علاقه منه و دیاگرم فرودگاه هم در اروپا برنده چند طرح کاهش مصرف سوخت با اصلاحاتی کوچک شد
UserPostedImage