Co-pilot
  • Co-pilot
  • 54.84% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین نشان شروع کننده موضوع
11 سال پیش
يك خبرنگار كه در كابين يك 747 نو و در كنار تيم آزمايشگر (TEST PILOT) براي اين تجربه حاضر شده بود، نوشته: اين تجربه بسيار مهيج و در سطح بسيار بالايي وحشتناك و دلهره آوره..خلبان در يك لحظه فرامين رو به سمت خودش ميكشه و موتورها با تمام قدرت كار ميكنن، و از شيشه جلو چيزي جز آسمان بي انتهاي آبي رنگ ديده نميشه، سپس با كم شدن سرعت دهها صداي بوق و آژير اخطار شنيده ميشه كه خبر از سقوط قريب الوقوع هواپيما رو ميدن! و در چند ثانيه بعد هواپيما به حالت سكون درآمده و دماغه به سمت پايين و رو به زمين چرخيده و اين بار با سرعت دلهره آوري به سمت پايين حركت ميكنه و البته به جاي آسمان، زمين رو ميديدم كه به سرعت به ما نزديك و نزديكتر ميشد!!! و باز هم صداي آژير و اخطار بود كه فضاي كابين رو پر ميكرد و تمامي درجات و علائم با سرعت در حال چرخش و كم شدن و يا زياد شدن بودن!!! با نگاهي به نوك بالها متوجه شدم اونها چند متر از جايي كه بايد باشن عقبتر رفتن!!!لرزش يوك(فرمان هواپیما) كه نوعي اخطار سرعت بيش از حد بود نيز به اين وضعيت اضافه ميشد..و در نهايت خلبان با استفاده از تمام قدرت موتورها، يوك رو به سمت خودش ميكشيد و هواپيما به حالت عادي و افقي برميگشت...
خلبانان آزمايشي كساني هستند كه هواپيماها را تا آنسوي مرزهاي توانايي خودشون ميبرن و باز سالم برميگردانند و عجيب آنكه در زماني كه من از شدت دلهره و وحشت به صندلي خودم چنگ زده چسبيده بودم، اونها با خونسردي تمام و در حاليكه آدامسي رو در گوشه دهان به آرامي ميجويدند، اين غول سنگين آسمانها رو به بازي گرفته بودند!!! 😨

UserPostedImage 

کاربرانی که در حال مشاهده موضوع هستند