c.amir
  • c.amir
  • 50.2% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار
9 سال پیش
به نام خدا
بذارید سریع بریم سر اصل مطلب
من از کودکی به مسئله صنعت هوافضا گره خورده بودم.چون خودم متولد 19 بهمن مصادف با روز نیروی هوایی هستم (البته بین خودمون باشه همین دو سه سال پیش خودم مطلع شدم)
چند سالی از عمر ما گذشت نمی دونم فکر کنم توی همون سال هایی بود که fsx عرضه شد همیشه همه جا دنبال بازی بودم که هواپیمای مسافربری داشته باشه مسافر بزنم و از این جور حرفا (تصور ذهنیم هم از بازی پرواز در 500 فیتی سواحل قناری بود با گرافیک پایین نمیدونم چرا)
به هر حال ما هر جایی گشتیم بازی رو که می خواستیم گیر نیاوردیم و بی خیال شدیم.
تا اینکه روزی از روزگاران ما برای اولین بار سوار یکی از ایرباس های ماهان به سوی مشهد مقدس تیک آف عرض کردیم ومن انتخاب خلبانی رو توی هواپیما مبنی بر شغل آینده انجام دادم
خلبان اون پرواز هم از دوستان پدر بود توی اولین پرواز هم یادمه یک سر بعد از ورود به runway تیک آف نمود .حالا ما با اون سن کممون می گفتیم (خلبانایی که روی باند نگه میدارن بلد نیستن) به هر حال بچگی دیگه
روزگاران گذشت تا اینکه حول و حوالی سه سال پیش ما رویمان به روی fsx باز شد 😮
البته به دلیل بی دقتی در نصب وبچگی یک یه روزی نصبش به تاخیر افتاد😞
اولین پروازم هم با a321 یکی از مراحل fsx بود البته پرواز نبود له شدن من بود [punched] زیرا هنگیده بودم.
چند وقت بعد ما نسخه عصر بازی مدرن رو پیدا کردیم به امید اینکه مکالمات پروازی هم دوبله شده باشه .(بازم بچگی)
فقط هم گواهی نامه اولش رو گرفتم بعدش هم دیدم که رو بحث vor گیر کردم ترک تحصیل کردم ولی free flight ها سر جاش بود با تلاش شدید در لندینگ
الآن هم که چند سالی از اون واقعه ها گذشته من هم هرجایی مطلب گیرم می اومد می خوندم ولی هنوز هم تو vor گیرم
مطمئن هم نیستم خلبان بشم ولی با خودم عهد کردم و گفتم اونی که منو تا اینجا آورده بقیش هم درست میکنه
یاعلی
هیچ چیز همچون خواست او و اراده ما پرواز را آسان نمی کند...
UserPostedImage
Ramin
  • Ramin
  • 53.78% (معمولی)
  • بال ایرانسیم
9 سال پیش
به نام خالق آسمان ها

با سلام خدمت دوستان عزیزم@};-

واقعیتش من از 7 ماهگی عاشق پرواز وهواپیما شدم ،چونکه برای اولین بار چشمانم[woot] به جمال هواپیما آن هم بویینگ 200-747 ایران ایر افتاد \:d/ و با آن از تهران به فرانکفورت رفتم [blackhee]

من در یک خانواده ایرلاینی در سال 1364 دیده به جهان گشودم،به همین دلیل از همان ابتدا به پرواز و هواپیما علاقه وصف ناپذیر پیدا کردم[love]

و با ایرلاین هایی همچون ایران ایر ،لوفت هانزا ،ایرفرانس،KLM،بریتیش ایرویز،JAL،کورین ایرلاینز،فلای امارات،مالزی ایرلاینز،سینگاپور ایرلاینز و....به عنوان مسافر پرواز کردم،و از همه این ایرلاین ها یادگاری دارم،از پاک کن JAL بگیر تا انواع ماکت های هواپیما.یادش بخیر چه فرودگاهی تو حیاط خونمون باهاشون درست کرده بودم وچه لذتی داشت یادش بخیر[laugh]

آشناییم با شبیه ساز پرواز برمیگرده به نسخه FS95 که از یه نمایشگاه تو توکیو خریدم،زمانی که برای اولین بار اجراش کردم انگار دنیارو بهم داده بودن یادش بخیر ،و بعد از اون FS98 ,که کیفیتش به نسبت FS95بهتر شدو بعد کهFS2000 با اون هواپیمای کنکورد افسانه ایش،وبعد از آن FS2002 وFS9وFSXو...

زیبا ترین لحظه پرواز کنده شدن از زمینه ،واقعا حس خوبیه[wow]

UserPostedImage