OMIDSIM
  • OMIDSIM
  • 50.92% (معمولی)
  • بال طلایی - عقاب سوار شروع کننده موضوع
9 سال پیش
خوب، دوستان سلام
حقیقت دیشب یک ایده ای به ذهن بنده رسید و امروز عملیش کردم .....
حقیقت مسئله ای که وجود داره اینه که هر کدوم از ما از یک نقطه ای به دنیای هوانوردی علاقمند شدیم.....
و یا شاید به دلایل مختلف از ابتدا که بطور مثال شخصی از اقوامشون هوایی بوده ، یا منزلشون نزدیک فرودگاه بوده و یا و یا و یا و .......
و اینکه میخوام دوستان روی رو برامون بنویسن و اصلا چیز خجالت داری نیست وقتی که یکی از استف آیواو ایران از یک یگم پلی کاملا بی ارتباط با هوانوردی شروع کرده ولی چون در ایشون انگیزه وروح و حس پرواز بوده این اتفاق مثل جرقه ای کنار گالون ها بنزین بوده ( چه آتیش بازی شده .... [blackhee] )
خوب اگه دوستان اجازه بدن بنده از خودم شروع میکنم .....
بنده متولد محله ی مسعودیه تهران هستم ، سال84 محل سکونتمون به محدوده نبرد جنوبی و نزدیک فرهنگسرای خاوران تغییر کرد ، و دقیقا منزل ما در محل اپروچ فرودگاه مهراباد ، اگه اشتباه نکنم ران وی 29 راست ، واقع شده ......
البته این مسئله چندان در حال و هوای من تاثیری ایجاد نکرد ، و بنده همچنان عاشق هیجان بودم ، میتونم بگم حدود 10 سالگیم در سفری به شهر سبزوار به یک فروشگاه محصولات کامپیوتری رفتم ، و اون جا بود که دست به اقدامی زدم که الان بالکل زندگی و اهدافم رو متحول کرده.... بنده اونروز گیم پلی هوایی هاکس رو خریداری کردم واز اونجا بود که شروع شد ...... اولین گام های من با شناختن هواپیما های نظامی و اتاقک های اون ها بود که از طریق همین گیم پلی بود..... پس از اون هم گیم پلی های ace combat و هاکس 2 .....
میشه گفت حدود 12 سالم بود که دیگه کم کم درگیر نت گردی و از این قبیل مسائل شدم چند مرتبه ای بود که در صفحات نا مربوط چیزی های راجع به خرید شبیه ساز میدیدم..... و میشه گفت حدود یک ماه بعد شبیه ساز عصر بازی و مدرن رو از یکی فروشگاه های نا مربوط خریداری کردم و اینجا بود که تحول دوم شروع شد .....
در اولین ساعات کار با شبیه ساز من بودم و یک 747 و هیچ چیز هم متوجه نمیشدم..... و فقط میدونستم که با چیزی متمایز و بسیار واقعی تر از گیم پلی های هوایی رو به رو هستم و همین باعث شد تا من با وجود گنگ بودن شبیه ساز باز هم سعی کنم تا متوجه بشم..... بالاخره با دستکاری بخش کنترل و چند مورد دیگه تونستم کنترل هواپیما ها و هلکوپتر ها رو بدست بگیرم ..... و اولین پروازم رو با هلکوپتر بدون اینکه اصلا بدونم آلات ناوبری و جی پی اس چیه (چون نمیدونستم...) حدود 8 ماه به همین منوال گذشت ومن ببشتر پرواز هام رو با پرنده های نظامی انجام میدادم و شبیه ساز من بدلیل شرکتی بودن دستکاری شده بود و از همین جهت اشکالات گرافیکی بسیار پیدا کرده بود و ای تی سی این شبیه ساز کار نمیکردو حالا که من متوجه شده بودم یک بخشی در این شبیه ساز وجود داره که در اون صدای خلبان ها و برج مراقبت پخش میشه و من نمیتونم از اون بهره ببرم بد جور بهم ریخته بودم ودر نهایت شبیه ساز رو رها کردم .....
اواخر سال 91 بود که بعد از نصب ویندوز دوباره تصمیم گرفتم شبیه سازم رو نصب کنم ولی اینبار سی دی شبیه ساز گم شده بود ولی باز این سری هم مثل سری های قبل دست بردار نبودم....
حالا از اونجایی که ای تی سی برای من بسیار حائذ اهمیت بود تصمیم گرفتم علاوه بر شبیه ساز ایکس سری 2004 رو هم خریداری کنم چون فکر میکردم شبیه ساز ایکس اصلا ای تی سی هاش خرابه !!!!
ولی بعد از خرید پستی دوباره شبیه ساز 2004 نیومد ولی بجای اون شبیه ساز ایکسی که اینبار شرکتی نبود و صرفا کپی شده بود رو به اضافه ی پک اکسرلیشن داشتم واین تحول سوم محسوب میشد که باعص (!) علاقه مندی بنده به هوانوردی سیویل شد
بعد از نصب شبیه ساز سریعا وارد محیط شبیه ساز شدم وبه بخش ای تی سی رفتم و وقتی متوجه شدم ای تی سی درست کار میکنه اونقدر هیجان زده و غرق در شبیه ساز شدم که به کل داشت یادم میرفت که پک اکسرلیشینی هم هست.... ودیگه از اون مدت شروع شد و حالا عمر شبیه سازی بسیار کوتاه ما به حدود دو سال و اندی میرسه......

دوستان خواهشا وقتی رو قرار بدن تا این تاپیک کم استقبال نباشه .....@};- [bowing]
Abbas Ataei
  • Abbas Ataei
  • 50.26% (معمولی)
  • بال نقره ای - شاهین سوار
9 سال پیش
فکر می کنم که اول راهنمایی بودم که داشتم با لپ تاپم توی اینترنت وبگردی می کردم و وبلاگ هارو می خوندم !
تا اونموقع اصلا فکرشو نمی کردم به هوانوردی هلاقه ای پیدا کنم ، حتی وقتی توی بچگی ازم می پرسیددند که دوست داری چه کاره بشی اصلا نمی گفتم خلبانی .
همون طوری که همه دوستان میدونند وبلاگ های مجانی یه قسمت تبلیغات کوچیکی دارند که توسط سایت هایی مثل بلوگفا و ... ایجاد شده !
من هم خیلی به این قسمت وبلاگ ها علاقه شدیدی داشتم و به سرعت وقتی وبلاگی باز میشد با زدن ضربدر بالای سر اونها تبلیغات رو میبستم .
خلاصه اون روز هم طبق عادت همیشگی داشتم تبلیغات وبلاگی که باز کرده بودم رو میبستم که یه تبلیغ نظرمو جذب کرد " فروشگاه هوانوردی تیک آف شاپ "
اول خواستم بازش کنم اما گفتم من و چه به این حرف ها و سریع بستمش !
خیلی زود پشیمون شدم که کاش حد اقل یه نگاهی می انداختم و سریع دست به کار شدم و وبلاگ های بلوگ فا رو باز می کردم تا اون تبلیغ رو باز ببینمش
اما آب شده بود رفته بود توی زمین !!!!!!!!!!!!!!!
دیگه نا امید شده بودم که گفتم توی گوگل سرج کنم !
چیز هایی که نوشتم این بود :
فروشگاه هوانوردی تک آب ، تیک آب ، آف تیک ، تیک تاف ، تیک آف
( خب تا اونموقع تیک آف رو نشنیده ودم حتی خنده داره ؟ [blackhee] 😢 )
به هر شکل نا فرجامی بود از توی گوگل پیداش کردم و حدود 10 هزار تومن ازش مستند خرید کردم و همونجا آنلاین چولشو پرداخت کردم !
1 هفته منتظر بودم نیومد 2 هفته نیومد 1 ماه 2 ماه 6 ماه 12 ماه 1 سال 1 سال و 1 ماه گذشت اما چیزی نیومد !!!!!!!!1
بعد از اون رمان تقریبا خودم هم یادم رفته بود که دیدم این اس ام اس روی گوشیم اومد :
تخفیف 30% فروش تابستانه 8 فروشگاه هوانوردی تیک آف ...
زیرش هم یه شماره و یه آدرس اینترنتی
گفتم ای بابا این که خودش !
سریع سایتشونو باز کردم و دیدم بلههههههه خود سایتست !!!!!
سریع زنگ زدم و بهشون گفتم چی شده اون ها هم بعد از برسی گفتند که پارسال شما سفارشتون ناقص ثبت شده بود شما بگید چی می خواید تا براتون بفرستیم !
من هم سایتشونو چک کردم که دیدم مستندی دارند به اسم ایران ایر بوئینگ 727
اون رو به علاوه چند تا مستند دیگه از جمله کنترل ترافیک هوایی ایران خریدم و 2 روز بعدش به دستم رسید !
وقتی که دیدم یه بسته بندی شیک داره و خیلی قشنک بسته بندی شده خیلی هیجان زده شدم و سریع مستند 727 رو دیدم و لحظه لحظه اون برام جذاب بود ولی چیزی ازش نمیفهمیدم !!!!
واقعا هم چیزی ازش نمیفهمیدم ! ولی مستند کنترل ترافیک هوایی ایران رو که دیدم خیلی برام جذاب جلوه داده شد شغل کنترلر های ترافیک هوایی و هنوز هم علاقه زیادی بهم دارم [flower] از همین جا به همه کنترلر های زحمت کش کشورم خسته نباشید میگم ❤ ❤ ❤
دیگه تعداد مستند هایی که می خریدم بیشتر شد و همینطور کلیپ هایی که بعد از خرید اینترنت پر سرعت دانلود میکردم تا این که دیگه یکمی متوجه میشدم خلبان ها دارند چه کار می کنند و چه کاری انجام میدند ! البته یکمی خیلی کم !!!

دیگه فکر کنم متوجه شده باشید من از کجا علاقه مندیم شروع شد
خیلی اتفاقی یه زندگی هدفمند پیدا کردم

UserPostedImage

UserPostedImage
Parham Ziaie
  • Parham Ziaie
  • 61.42% (دوستانه)
  • بال طلایی - عقاب یار
9 سال پیش
خب نوبتى هم باشه نوبت منه
من از بچگى مخصوصا در دوران ٤ تا ٧ سال با هواپيما خيلى سفر مى كردم چون اصليت من اصفهانى بود و من و خانواده ام تهران ، تقريبا هر ماه يك الى دوبار در اواخر هفته اصفهان مى رفتيم ، خوب يادمه من عاشق اون ماكت هاى ٧٤٧ اس پى كه به بچه ها مى دادند بودم و انقدر از اونا داشتم كه براى خودم تو اتاقم يك فرودگاه ساخته بودم
از بچگى هر كى مى پرسيد پرهام چيكاره مى خواى بشى ، فقط مى گفتم خلبان !!!! يادمه چند بارشو كه به كابين هاى خلبان مى رفتم و كاملا گيج مى شدم اااااا اينا چيه ، اون چيه ، اين چيه ، يه بار به كابين رفته بودم و به يوك نگاه كرده بودم و منتظر يه بر آمدگى براى جاى بوقش بودم كه از خلبان پرسيدم پس بوقش كوو ؟؟؟ ( آقا مسخره نكنيد خب بچه بودم :))))) ) اونا هم كلى خنديدند اون موقع ٧ سالم بود
هيچ وقت يادم نميره آخر هفته ها بابام منو به نمايشگاه هوايى تهران مى برد و هى هواپيما هارو نشونم مى داد و من هر بار علاقم به اونا بيشتر مى شد و مادرم هم كه كم نمى گذاشت با خريدن ماكت هاى هواپيما ، همين طور گذشت تا ٩ سالگى من كه تو كلاس سوم دبستان بودم ، يكى از دوستام اومد گفت پرهام يه بازى هست به شبيه ساز پرواز بريم با هم بخريمش ، شبيه ساز پرواز ٢٠٠٤ بود و پس از خريدارى نصبش كردم ، و پرواز هامو شروع كردم .
رسمآ مى گم تنها هنر من اين بود كه يه تاكسى رو درست انجام بدم و هيچى از پرواز حاليم نمى شد ( الانم نمى شه ...) ، راستى من فقط يك سال با ٢٠٠٤ كار كردم و بعد نسخه هاى ايرانى اصلاح شده رو با قيمت زيادى خريدارى كردم.
تا ١١ سالگى اصلا يك پرواز را موقق انجام ندادم ولى يك روز با ديدن چند فيلم از شبيه ساز پرواز ديدم چقدر شوت ام و تصميم گرفتم اون دفترچه اى اموزشى كه بود همراه با دى وى دى هاى نسخه ايرانى مطالعه كنم ، خب من با ايرباس٣٢١ شبيه ساز كار مى كردم ولى اموزش هاى داده شده تو كتاب با سسنا و بارون بود و با مطالعه آن به مرور زمان با سيستم ها اشنا شدم و وقتى يك پرواز تهران-اصفهان رو كامل انجام دادم احساس خيلى خوبى داشتم . بعد يك روز تو يكى از سايت ها بودم ديدم زده ايرباس ٣٠٠-٦٠٠ ايران اير و تو اون سايت ٧٢٧ تام نيز بود ، دانلود و نصب كردم و كار كردم ، همين طور گذشت و گذشت و ١٣ سالم بود و با atc شبيه ساز نيز آشنا شده بودم و پرواز هامو بدون هيچ مشكلى انجام مى دادم و فكر نمى كردم چيز ديگه اى باشه تا بخوام بلد باشم .
١٥ سالم بود تو سايت آپارات فيلم هاى جناب ( MSM ) رو مشاهده مى كردم ( قديميا مى دونن كيو مى گم ) و ايملشونو پيدا كردم و باهاشون دوست شدم و گفتن با ايميل و ياهو مسنجر نمى شه چيزى ياد گرفت ، پاشو بيا ايرانسيم عضو شو ( اين شخص خيلى كمك ها بدون هيچ چشم داشتى به من كردند و واقعا تا اخر عمر ازشون ممنونم ) و وارد اينجا شدم و بعد ايواوو و متوجه شدم سخت در اشتباه ام و فهميدم تازه كجاى كارم و ناراحت بودم از كم اطلاعى خودم نسبت به دوستام و از اون موقع به صورت جدى شروع به خوندن مطالب هوانوردى كردم تا الان كه ٢ ساله تقريبا عضو اينجام و ايواوو هستم
باتشكر
امام على :
*هنگامی که از چیزی می‏ترسی، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهی ترسیدن از چیزی، از خود آن سخت تر است
UserPostedImage
alirez747
  • alirez747
  • 50.06% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
9 سال پیش
پرهام جان مسخره کردن نداره.
الان خیلی هواپیماها بوق دارن.
اما نه روی یوک.😁
Parham Ziaie
  • Parham Ziaie
  • 61.42% (دوستانه)
  • بال طلایی - عقاب یار
9 سال پیش
ارسال شده توسط : alirez747 

پرهام جان مسخره کردن نداره.
الان خیلی هواپیماها بوق دارن.
اما نه روی یوک.😁

خيلى هاش هم يوك ندارن [approve] 😊 [blackhee] 😁
@};-
امام على :
*هنگامی که از چیزی می‏ترسی، خود را در آن بیفکن، زیرا گاهی ترسیدن از چیزی، از خود آن سخت تر است
UserPostedImage