Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
13 سال پیش
بر اساس برنامه ریزی انجام شده در طول امسال به امید خدا سه هدف اصلی باید تکمیل بشوند.یکی از این موارد امکان سنجی در خصوص راه اندازی نیروی هوایی مجازی ایران هست.در حال حاضر تعداد معدودی از کشورها این نیروها رو ایجاد کرده اند و بطور منظم در حال انجام عملیاتهای شبیه سازی شده ، مانور و... هستند.این نوع شبیه سازی ها گاهاً با استفاده از بستر ایوائو ، وتسیم و گاهاً از طریق ارتباطات مستقیم هست.شبیه سازهای مورد اسفاده هم الزاماً شبیه سازهای مایکروسافت نخواهند بود و میشود از شبیه سازهای نظامی قابلی همچون Lock-On بهره برد.موانع و مشکلات زیادی در سر راه ایجاد این نوع نیروها وجود دارد و از تمامی دوستان دعوت میشه نظرات خودشون رو در خصوص مشکلات ممکن ، کمبود ها و...ارائه بفرمایند تا بشود از آن امکان سنجی مناسبی رو تهیه کرد.

با تشکر
مرصعی
PC Flight Simulation Geek Since 1998
faraz
  • faraz
  • 57.14% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار
13 سال پیش
سلام
تورج جان ، به نظر من برای رسیدن به این هدف باید برنامه ریزی دقیقی انجام بشه . من فقط به بعضی از مشکلاتی اشاره میکنم که من و آقای پارسیان با این مشکلات در شبکه ایوائو مواجه هستیم .
ما درایوائو حدود 4 تا ایونت در حوزه عملیات ویژه را تدارک و آماده کردیم که 3 تا از این ایونت ها با هلی کوپتر باید انجام بشه و یکی از ایونت ها با هلی کوپتر و هواپیما باید انجام بشه .  ولی متاسفانه تعداد بسیار کم ، شاید کمتر از انگشتان یک دست باشند که بتوانند با هلی کوپتر درست و اصولی پرواز کنند و این یکی از اصلی ترین مشکلات کاربران هست . مشکل بعدی در رابطه با مراقبت پرواز برای این دسته از پرواز ها است ، که دوستان کمی هستند که اطلاعات درستی در رابطه با اینگونه از پرواز ها دارند .
من یادمه ، حدود 4-5 ماه پیش به من اعلام شد که باید یک تیم 6 نفری از ایران آماده کنیم که در یک سری از ایونت های عملیات ویژه ، مثل پرچم قرمز (Red Flag) باید ایران شرکت کنه ، یعنی باید هر دیوژن یک تیم 6 نفری اعلام میکرد . ولی متاسفانه من فقط و فقط 2 یا 3نفر را پیدا کردم ، که واقعا مشتاق بودند .
تعداد زیادی از دوستان تا حرف از نیروی هوایی می شنوند ، سریع یاد هواپیما های جنگنده می افتند ، که به نظر من این هم یکی از مشکلات هست . یعنی کاربران دچار کمبود اطلاعات در این زمینه هستند .
شرمنده که زیاد نوشتم ، اما همه این مشکلات را گفتم تا به یک نقطه برسم ، یعنی آموزش . اگر آموزش درستی باشد و به کاربران اطلاعات درست و کاربردی آموزش داده شود ، به تمام این اهداف خواهیم رسید .

در نهایت هم از تورج جان عزیز تشکر می کنم که به فکر ایران در شبیه ساز پرواز و شبکه های پروازی هست 👍  

موفق باشید @};-
Let's see... altitude: 21,000 feet. Speed: 520 knots. Level flight. Course: zero-niner-zero. Trim and mixture: wash, soak, rinse, spin

حباب ها هميشه قرباني هواي درونشان مي شوند
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شروع کننده موضوع شبیه ساز: Prepar3D 5.3
13 سال پیش
ممنون فراز جان.
پس با این حساب پاشنه آشیل ما همون بحث همیشگی نیروی انسانی هست؟ بهتر نیست از یک تیم کوچیک استفاده کنیم مثلاً 2 تا خلبان و یه کنترلر خبره و بعد کم کم افزایش بدیم؟
PC Flight Simulation Geek Since 1998
faraz
  • faraz
  • 57.14% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار
13 سال پیش
تورج جان ، بنده کوچیک تر از این حرف ها هستم که بخواهم حرفی بزنم ، هر چی گفتم فقط نظراتم را گفتم .
به نظر من برای شروع یک نظر سنجی برگزار کنیم ، که اصلا چند نفر علاقه به این پرواز ها دارند و اگر تعداد نظرات به حد نساب رسید ، یک فرم ثبت نام بزاریم و آنهایی که واقعا علاقه و وقت و از همه مهم تر دسترسی به اینترنت مناسب دارند ، ثبت نام کنند و در فرم ثبت نام ذکر شود در چه دسته ای می خواهند فعالیت کنند ( مراقبت پروازی ، نمایش هوایی ، ... ) و به نظر من بعد از آن افراد ثبت نام شده را دسته بندی کنیم ( بر اساس نوع فعالیت ) .
تورج جان به نظر من بعد از ثبت نام برای شروع می تونیم با 4نفر + 1 نفر مراقبت پروازی شروع کنیم و اگر همه کارا طبق برنامه جلو رفت ، شروع میکنیم به افزایش کاربران و خیلی خوب می شد ، اگر تمرینات هفتگی داشتند ، مثلا 5 شنبه شب ها ساعت 8 تا 9 .

دوباره هم میگم ، فقط و فقط نظراتم را اعلام کردم ، تصمیم گیری با بزرگان دیویژن و شما هست 😉

موفق باشد @};-
Let's see... altitude: 21,000 feet. Speed: 520 knots. Level flight. Course: zero-niner-zero. Trim and mixture: wash, soak, rinse, spin

حباب ها هميشه قرباني هواي درونشان مي شوند
Amir Parsian
  • Amir Parsian
  • 58.52% (معمولی)
  • حرفه ای ارزشمند
13 سال پیش
Touradg نوشت:

بر اساس برنامه ریزی انجام شده در طول امسال به امید خدا سه هدف اصلی باید تکمیل بشوند.یکی از این موارد امکان سنجی در خصوص راه اندازی نیروی هوایی مجازی ایران هست.در حال حاضر تعداد معدودی از کشورها این نیروها رو ایجاد کرده اند و بطور منظم در حال انجام عملیاتهای شبیه سازی شده ، مانور و... هستند.این نوع شبیه سازی ها گاهاً با استفاده از بستر ایوائو ، وتسیم و گاهاً از طریق ارتباطات مستقیم هست.شبیه سازهای مورد اسفاده هم الزاماً شبیه سازهای مایکروسافت نخواهند بود و میشود از شبیه سازهای نظامی قابلی همچون Lock-On بهره برد.موانع و مشکلات زیادی در سر راه ایجاد این نوع نیروها وجود دارد و از تمامی دوستان دعوت میشه نظرات خودشون رو در خصوص مشکلات ممکن ، کمبود ها و...ارائه بفرمایند تا بشود از آن امکان سنجی مناسبی رو تهیه کرد.

با تشکر
مرصعی

تورج جان دو هدف دیگه چیا هستن ؟

یه مورد دیگه هم هست که من مدت هاست می خواستم عنوان کنم اونم احیایه VATSIM هست .متاسفانه دوستان خیلی کم لطف هستند . یه سیستم اکتیو باید هر دو مورد رو داشته باشه . می تونم بگم فقط بنده هر از گاهی اونور سروکلم پیدا می شه ! و این خیلی خوب نیست وقتی امکانات هست باید ازش استفاده شه !