B748
  • B748
  • 52% (معمولی)
  • بال آهنی - آسمان سوار شروع کننده موضوع
13 سال پیش
سلام ، پست زیر را در تاپیک "پرواز گروهی در شبکه Vatsim روز چهارشنبه 27/5/85" ارسال کرده بودم ولی چون باب جدیدی رو باز می کرد از مدیریت انجمن درخواست کردم تاپیک جداکانه ای برای آن در نظر بگیرند که ایشان هم لطف کردند و این تاپیک را در نظر گرفتند.
ضمنا عنوان انتخاب شده توسط ایشان نثر زیبایی دارد (لذا با اینکه ایشان مجوز تغییر آن را به من داده بودند تغییری در آن ندادم )ولی نظر من تقابل این دو شبکه با یکدیگر نبود و نیست بلکه حرکت و توسعه سری آن دو می باشد و نه موازی
!😄

سلام،
اولا ممنون از خبر رسانیتون ، با اینکه می دونم این پست ارتباط مستقیم با موضوع تاپیک نداره و به اصطلاح off topic هست ولی واقعا مایلم انگیزه دوستان رو از فعالیت در دو شبکه بدونم؟!😕
هدف مقایسه این دو شبکه نیست چرا که به نوعی شبیه به جنگ معروف A و B منظورم (Airbus vs Boeing) میشه 😉 و باورم اینکه هر یک از این دو برتری های نسبی خاص خود را دارند و در یک جمع بندی هیچ یک برتری مطلق بر دیگری ندارد، حداکثر توصیه ای برای انتخاب یک از این دو دیدم این بوده که VATSIM در آمریکا فعال تر است و IVAO در اروپا لذا با توجه به محل زندگی خود و نزدیکی ساعات شب و روزتان به یکی از این دو محل انتخاب کنید بهتر است و ....
بگذریم ، با توجه به اینکه:
فعالیت کاربران شبیه ساز ایرانی در پروازهای آنلاین به نسبت بقیه کاربران در دنیا از پیشینه کمتری برخوردار هست (به عبارت دیگر انجمن کم سابقه ای هستیم)
و از طرفی به هر دلیلی بیشتر کاربران جذب IVAO شده لذا با این شبکه امکان اتصال کاربران بیشتری به یکدیگر می باشد.
همچنین با زحمات فراوان عزیزانی مانند جناب طالب زاده و مرصعی و بقیه دوستان .... در IVAO دارای یک سازمان و سیستم هستیم که قطعا در آهنگ تکامل و پیشرفت دیویژن ایران نقش مهمی دارد و خواهد داشت.
و دلایل دیگر...
به عنوان یک نظر در مقطع کنونی فعالیت در دو شبکه را به نفع مجموعه Simmerهای ایرانی نمی دونم و احساس می کنم به نوعی منجر به تقسیم قوا و نیرو خواهد شد.(فقط کاربران حرفه ای را در نظر نگیرید تصور کنید کاربر تازه واردی که با انتخاب یکی از این دو شبکه به احتمال زیاد امکانات فراوانی را به واسطه ارتباط با بقیه دوستان با تجربه تر جهت آموزش و پیشرفت از دست خواهد داد و ....) البته قطعا با جا افتادن ، تثبیت و قدرت گرفتن دیویژن ایران گسترش فعالیت کاربران ایرانی به VATSIM کاملا موجه خواهد بود.

تا نظر شما چه باشد....

روز بخیر@};-
Amir Parsian
  • Amir Parsian
  • 58.52% (معمولی)
  • حرفه ای ارزشمند
13 سال پیش
B748 نوشت:

سلام،
اولا ممنون از خبر رسانیتون ، با اینکه می دونم این پست ارتباط مستقیم با موضوع تاپیک نداره و به اصطلاح off topic هست ولی واقعا مایلم انگیزه دوستان رو از فعالیت در دو شبکه بدونم؟!😕
هدف مقایسه این دو شبکه نیست چرا که به نوعی شبیه به جنگ معروف A و B منظورم (Airbus vs Boeing) میشه 😉 و باورم اینکه هر یک از این دو برتری های نسبی خاص خود را دارند و در یک جمع بندی هیچ یک برتری مطلق بر دیگری ندارد، حداکثر توصیه ای برای انتخاب یک از این دو دیدم این بوده که VATSIM در آمریکا فعال تر است و IVAO در اروپا لذا با توجه به محل زندگی خود و نزدیکی ساعات شب و روزتان به یکی از این دو محل انتخاب کنید بهتر است و ....
بگذریم ، با توجه به اینکه:
فعالیت کاربران شبیه ساز ایرانی در پروازهای آنلاین به نسبت بقیه کاربران در دنیا از پیشینه کمتری برخوردار هست (به عبارت دیگر انجمن کم سابقه ای هستیم)
و از طرفی به هر دلیلی بیشتر کاربران جذب IVAO شده لذا با این شبکه امکان اتصال کاربران بیشتری به یکدیگر می باشد.
همچنین با زحمات فراوان عزیزانی مانند جناب طالب زاده و مرصعی و بقیه دوستان .... در IVAO دارای یک سازمان و سیستم هستیم که قطعا در آهنگ تکامل و پیشرفت دیویژن ایران نقش مهمی دارد و خواهد داشت.
و دلایل دیگر...
به عنوان یک نظر در مقطع کنونی فعالیت در دو شبکه را به نفع مجموعه Simmerهای ایرانی نمی دونم و احساس می کنم به نوعی منجر به تقسیم قوا و نیرو خواهد شد.(فقط کاربران حرفه ای را در نظر نگیرید تصور کنید کاربر تازه واردی که با انتخاب یکی از این دو شبکه به احتمال زیاد امکانات فراوانی را به واسطه ارتباط با بقیه دوستان با تجربه تر جهت آموزش و پیشرفت از دست خواهد داد و ....) البته قطعا با جا افتادن ، تثبیت و قدرت گرفتن دیویژن ایران گسترش فعالیت کاربران ایرانی به VATSIM کاملا موجه خواهد بود.

تا نظر شما چه باشد....

روز بخیر@};-

اتفاقا من حرف شما رو اصلا قبول ندارم .-1 من اکثر پروازام در اوروپا هست و کاملا می دونم Vatsim اونجا برتری بسیار زیادی داره اگر شک دارین امشب بوسیله برنامهServeInfo دو شبکه رو مقایسه کنید .
2-یه سیستم فعال تو کشور باید هردو رو داشته باشه(مثل خیلی از کشور ها "آلمان ، انگلیس،ترکیه، ایتالیاو...) به قوله شما بحث مقایسه نیست . این یه نعمته به ما داده شده هم در IVAOدیویژن داریم هم در Vatsim هر دو هم امکانات بسیار خوبی ارائه می دن چرا نباید استفاده کنیم ؟ چرا باید خودمونو محدود کنیم ؟
3-تصور کنید یه هفته IVAO سرورهاش down بود چیکار می خواین بکنید ؟؟؟؟

حرف شما کاملا درسته درمورد تقسیم قوایه ایرانی بخاطر اینکه متاسفانه فرهنگشو فعلا نداریم . ولی اگر بچه ها با دو سیستم آشنا باشن می تونیم ایونت هایه بیشتری اجرا کنیم عملا همه می دونیم وقتی تو فضایه کشور کنترلر نداشته باشیم تعداد پرواز ها انگشت شمارن پس نتیجه انچنانی رویه ترافیک ایران نمی ذاره اگر ساعت ها رو تقسیم بندی کنیم .

در هر صورت این نظر من بود شاید درست نگم اما منطق من این جوری می گه@};-
IR-DIR
  • IR-DIR
  • 60.66% (دوستانه)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
13 سال پیش
سلام ...

حرفهایی رو که در ادامه عرض میکنم ، از زبان خشایار طالب زاده بخونید ، نه از زبان مدیر دیویژن ایران در ایوائو ...
انشقاق در کارهای گروهی ایرانیان ، یک اصل لاینفک از وجود ایرانی است متاسفانه !!!

به ماهیت این دوشبکه هیچ کاری ندارم . بحث من جامعه هدف کاربران احتمالی دو شبکه است .

جناب پارسیان ...
حتما به این اصل واقفید که محدودیت دسترسی کم هزینه و باکیفیت به اینترنت ، یکی از اصلی ترین دلایل عدم استقبال از فعالیتهای آنلاینه . از طرف دیگه محدودیتهای سخت افزاری و نرم افزاری ، محدودیت وقت به خاطر گرفتاریهای روزافزون زندگی و خیلی از مسائل جانبی دیگه ، کاربران شبکه های پروازی آنلاین رو محدود کرده . در چنین شرایطی ، به جای این که تلاش در گردآوری کاربران در یک شبکه باشه ، متاسفانه کار دقیقا برعکس دنبال میشه .

درجواب 3 نکته ای که فرمودید عرض میکنم ، اولا ترافیک پروازی اروپا و آمریکا در هر دوشبکه در ساعات مختلف بالاست . اما اصولا این مورد ارتباطی ه ما نداره . ترافیک پروازی ایران چطوره ؟ روی اون تمرکز کنید ...
ثانیا این دوشبکه برخلف فرموده شما به شدت در بعد تجاری با هم در رقابتند و باز هم بر خلاف نظر شما باید عرض کنم طبق استعلامی که چند وقت پیش بر اساس فعالیت تبلیغی عده ای از دوستان برای وت سیم در شبکه ایوائو ، از سازمان ایوائو گرفتم ، فعالیت به نفع وت سیم در ایوائو مستقیما منجر به حذف اکانت کاربر مبلغ خواهد شد . اتفاقا سازمان مدتی اصرار بر اعلام اسامی کاربران داشت که خوب جوابی ندادیم و در نهایت توبیخ هم شدم !
ثالثا در صوت وقوع این فرض محال شما (!) کاربر ایوائو 1 هفته صبر میکنه . حتما ماجرای مشتری زیاد و مشتری وفادار رو میدونید !!!

هر از گاهی سرور تیم اسپیک وت سیم رو چک میکنم ، میبینم که دوستانی از ایوائو در اونجا هستند و همه در سکوت روی کانال تهران هستند . جالبه که در همون موقع تعداد دیگه ای روی کانال آی ای ممبرز ایوائو هستند و اونجا هم به سکوت می گذره . این حالت به نظر شما به چه دلیل پیش اومده ، تعاون دو شبکه یا تقابل اون ؟

داستان برگزاری تور تابستانی ایوائو رو که هنوز فراموش نکرده اید . عملا بی مهری دوستان رو از نزدیک حس کردیم و قید ادامه فعالیت در تابستان رو زدیم . این عدم استقبال چرا پیش اومد ؟ باز هم مقصر منم یا این بار میشه عوامل دیگه ای رو هم دخیل دونست ؟

دوست گرای ... جناب پارسیان . اگر روزی بویینگ و ارباس ، مایکروسافت و اپل ، ایران خودرو و سایپا ، کره شمالی و کره جنوبی به تعاون و همکاری رسیدند میتونیم انتظار داشته باشیم که وت سیم و ایوائو هم به تعاون برسند ...

امیدوارم در راهی که پیش گرفته اید بسیار موفق تر از دوستان فعال در دیویژن ایران در شبکه ایوائو باشید ...
روز خوش ...
Touradg
  • Touradg
  • 100% (عالی)
  • مدیریت شبیه ساز: Prepar3D 5.3
13 سال پیش
حرفهای من = تمام صحبتهای آقای طالبزاده + خیلی حرفهایی که نمیشه زد + خیلی حرفهایی که میشه زد ولی جز کدورت چیزی باقی نخواهد ماند
PC Flight Simulation Geek Since 1998
Amir Parsian
  • Amir Parsian
  • 58.52% (معمولی)
  • حرفه ای ارزشمند
13 سال پیش
IR-DIR نوشت:

سلام ...

حرفهایی رو که در ادامه عرض میکنم ، از زبان خشایار طالب زاده بخونید ، نه از زبان مدیر دیویژن ایران در ایوائو ...
انشقاق در کارهای گروهی ایرانیان ، یک اصل لاینفک از وجود ایرانی است متاسفانه !!!

به ماهیت این دوشبکه هیچ کاری ندارم . بحث من جامعه هدف کاربران احتمالی دو شبکه است .

جناب پارسیان ...
حتما به این اصل واقفید که محدودیت دسترسی کم هزینه و باکیفیت به اینترنت ، یکی از اصلی ترین دلایل عدم استقبال از فعالیتهای آنلاینه . از طرف دیگه محدودیتهای سخت افزاری و نرم افزاری ، محدودیت وقت به خاطر گرفتاریهای روزافزون زندگی و خیلی از مسائل جانبی دیگه ، کاربران شبکه های پروازی آنلاین رو محدود کرده . در چنین شرایطی ، به جای این که تلاش در گردآوری کاربران در یک شبکه باشه ، متاسفانه کار دقیقا برعکس دنبال میشه .

درجواب 3 نکته ای که فرمودید عرض میکنم ، اولا ترافیک پروازی اروپا و آمریکا در هر دوشبکه در ساعات مختلف بالاست . اما اصولا این مورد ارتباطی ه ما نداره . ترافیک پروازی ایران چطوره ؟ روی اون تمرکز کنید ...
ثانیا این دوشبکه برخلف فرموده شما به شدت در بعد تجاری با هم در رقابتند و باز هم بر خلاف نظر شما باید عرض کنم طبق استعلامی که چند وقت پیش بر اساس فعالیت تبلیغی عده ای از دوستان برای وت سیم در شبکه ایوائو ، از سازمان ایوائو گرفتم ، فعالیت به نفع وت سیم در ایوائو مستقیما منجر به حذف اکانت کاربر مبلغ خواهد شد . اتفاقا سازمان مدتی اصرار بر اعلام اسامی کاربران داشت که خوب جوابی ندادیم و در نهایت توبیخ هم شدم !
ثالثا در صوت وقوع این فرض محال شما (!) کاربر ایوائو 1 هفته صبر میکنه . حتما ماجرای مشتری زیاد و مشتری وفادار رو میدونید !!!
هر از گاهی سرور تیم اسپیک وت سیم رو چک میکنم ، میبینم که دوستانی از ایوائو در اونجا هستند و همه در سکوت روی کانال تهران هستند . جالبه که در همون موقع تعداد دیگه ای روی کانال آی ای ممبرز ایوائو هستند و اونجا هم به سکوت می گذره . این حالت به نظر شما به چه دلیل پیش اومده ، تعاون دو شبکه یا تقابل اون ؟

داستان برگزاری تور تابستانی ایوائو رو که هنوز فراموش نکرده اید . عملا بی مهری دوستان رو از نزدیک حس کردیم و قید ادامه فعالیت در تابستان رو زدیم . این عدم استقبال چرا پیش اومد ؟ باز هم مقصر منم یا این بار میشه عوامل دیگه ای رو هم دخیل دونست ؟

دوست گرای ... جناب پارسیان . اگر روزی بویینگ و ارباس ، مایکروسافت و اپل ، ایران خودرو و سایپا ، کره شمالی و کره جنوبی به تعاون و همکاری رسیدند میتونیم انتظار داشته باشیم که وت سیم و ایوائو هم به تعاون برسند ...

امیدوارم در راهی که پیش گرفته اید بسیار موفق تر از دوستان فعال در دیویژن ایران در شبکه ایوائو باشید ...
روز خوش ...

ابتدا می گم من هیچ تعصبی در مورد هیچ کدوم از شبکه ها ندارم و فقط منظورم گرفتن یک جواب منطقیه که فکر کنم حقم باشه.
جناب طالبزاده عزیز حرفه شما صحیح ولی رقابت مالی دو شبکه به کاربرایه این دو اصلا مربوط نمیشه .
در مورد تبلیغ در تیم اسپیک هم حق با شماست اینم به دلیل اطلاع رسانی کم در مورد وت سیم هست چون وت سیم هم دارایه سرور هایه تیم اسپیک هست و دوستان می تونن اونجا حضور پیدا کنن . من اگر جایه شما بودم حتما برخورد می کردم این از بزرگی شما بوده . این کار اصلا اخلاقی و منطقی نیست بازم می گم دوستان اگر تمایل دارن می تونن در سرورهایه وت سیم در تیم اسپیک و حتی دیویژن ایران حضور پیدا کنن.
بی مهری دوستان همیشه وجود داشته چه در این ور چه در اونور چیزه جدیدی نیست .[thumbdn]
خیلی هم محال نیست مگه سری پیش به مدت 4 روز این اتفاق نیوفتاد ؟؟؟
مشتریه وفا دار ؟؟؟؟!!!
شما خودتون بارها فرمودید ما یه قرون به شبکه ایوائو نمی دیم یه قرون هم ازش نمی گیریم هیچ کس هیچ چیز ما رو نمی تونه ملزم کنه که با یک شبکه پرواز کنیم و اون یکی رو طرد کنیم وباز هم می گم این یه لطفه در حقه ما وقتی می شه استفاده کرد چرا نباید 😕
اگر چنین چیزی بود بعضی از استف هایه ایوائو Dual connection نمی پریدند !!!!

در آخر جناب طالبزاده بحث رقابت نیست پرواز با دو شبکه هیچ ضرری به ما نمی رسونه چون بحث مالی در بین نیست مثل بوئینگ و ایرباس و... نقل اینجا نقل لذت بردن از پروازه و این لذت رو می شه در هردو سیستم تجربه کرد @};-
کاربرانی که در حال مشاهده موضوع هستند