Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند شروع کننده موضوع
8 سال پیش
با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

البته این برنامه خیلی جدید نیست اما من به تازگی با اون اشنا شدم ، با کمک این ابزار شما قادر خواهید بود کلیه نورهای مورد نیاز برای یک فرودگاه را همراه با ایجکتهای 3 بعدی مربوطه طراحی و در فرودگاه ان را اضافه کنید چیزی که من خیلی وقت بود دنبالش بودم .

خوشبختانه چندین نمونه استاندارد Approach Light در برنامه موجود هست و شما میتوانید از انها استفاده و یا انها را برحسب نیاز ویرایش کنید

لینک دانلود

http://simviation.com/1/search?submit=1&keywords=AFLT1000&x=15&y=8 

چندتا عکس از نمونه کار این برنامه که من در سنری شیراز استفاده کردم البته در شیراز از سیستم Calvert Cat I Approach light System استفاده میشه که در برنامه موجود نبود و خودم ان را اضافه کردم :

[img]UserPostedImage [/img]

کار کردن با برنامه در ابتدا کمی مشکله اما با خواندن توضیحات مربوطه و کمی تمرین مشکل حل خواهد شد.

امیدوارم برای دوستان عزیز طراح سنری مفید باشه.

Majid
  • Majid
  • 53.74% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
8 سال پیش
ارسال شده توسط : Reza_Sadri 

با سلام خدمت دوستان عزیز @};-

البته این برنامه خیلی جدید نیست اما من به تازگی با اون اشنا شدم ، با کمک این ابزار شما قادر خواهید بود کلیه نورهای مورد نیاز برای یک فرودگاه را همراه با ایجکتهای 3 بعدی مربوطه طراحی و در فرودگاه ان را اضافه کنید چیزی که من خیلی وقت بود دنبالش بودم .

خوشبختانه چندین نمونه استاندارد Approach Light در برنامه موجود هست و شما میتوانید از انها استفاده و یا انها را برحسب نیاز ویرایش کنید

لینک دانلود

http://simviation.com/1/search?submit=1&keywords=AFLT1000&x=15&y=8 

چندتا عکس از نمونه کار این برنامه که من در سنری شیراز استفاده کردم البته در شیراز از سیستم Calvert Cat I Approach light System استفاده میشه که در برنامه موجود نبود و خودم ان را اضافه کردم :

کار کردن با برنامه در ابتدا کمی مشکله اما با خواندن توضیحات مربوطه و کمی تمرین مشکل حل خواهد شد.

امیدوارم برای دوستان عزیز طراح سنری مفید باشه.

با سلام خدمت جناب صدری
قبل از هر چیز تشکر میکنم بابت به اشتراک گذاری این مطلب و بنظر من هم واقعا نیاز بود این موضوع چراغهای آپروچ چون در برنامه هایی که برای اصلاح AFCAD طراحی شدن این موضوع چراغها به یک تعداد محدودی خلاصه میشه و همه انواع اونها وجود نداره... اما باید خدمت شما عرض کنم من مدتها قبل این برنامه را دانلود کرده بودم منتها در استفاده از این برنامه به مشکل برخوردم و هیچ وقت نتونستم اونو بکار بگیرم به همین خاطر خواهشی که از شما دارم این هست که اگر امکان داره یک اموزش از نحوه استفاده از برنامه قرار بدید. در ضمن آخرین نسخه این برنامه رو میتونید از لینک زیر در یافت کنید:
http://www.stuff4fs.com/Applications/AFLT/Downloads%5CAFLT1103.zip 

موفق باشید.
Reza_Sadri
  • Reza_Sadri
  • 62.72% (دوستانه)
  • حرفه ای ارزشمند شروع کننده موضوع
8 سال پیش
با سلام خدمت دوستان و مجید جان عزیز

همانطوریکه قبلا خدمتتون عرض کردم کار کردن با این برنامه یکمی مشکله ، برای شروع قبل از هرچیز از لینکی من در پست اول گذاشتم برنامه را دانلود کنید و پس از نصب و اجرا اجازه ندهید برنامه اپدیت شود چون نسخه جدید برنامه باگ داره و من هم نتونستم ازش استفاده کنم.

من یک توضیح کلی میدم و میدونم که با همین توضیح میتونید راحت با برنامه کار کنید

- کل فایلهای برنامه را در یک فولدر کپی کنید
- درون فولدر Sample Def نمونه های کامل اپروچ لایت ها وجود دارند یکی از انها را انتخاب کنید و بهتره که از روی ان کپی بردارید و ان را توسط یک ویرایشگر متنی مثل Note pad باز کنید

latitude | longitude | elevation | heading | tag

در بالای جدول شما بایستی موقعیت دقیق باند فرودگاهی را که میخواهید در اپروچ لایت نصب کنید را وارد کنید برای اینکار من از برنامه ADE استفاده میکنم یعنی فرودگاه را لود کنید بعد کرسر ماوس را دقیقا در انتهای باند و روی خط مرکز باند قرار دهید ، اعداد نشان داده شده در قسمت بالای چپ تصویر را یاداشت کنید و در فایلی که باز کردید بجای latitude , longitude وارد کنید برای ارتفاع و هدینگ هم با استفاده از همان برنامه این مقادیر را بجای نوشته ها وارد کنید

توجه کنید که فرمت اصلی را به هم نزنید یعنی این علامت | نشانه جداسازی بین مقادیر میباشد و در هنگام ادیت کردن ان را پاک نکنید بعد از اینکار شما در بالای نوشته ها یک همین چیزی خواهید داشت

37.655630263 | 45.058412999 | 1324.051 | 33.060 |

وقتی این قسمت را وارد کردید فایل را با همان فرمت قبلی Save کنید چون بعدا بایستی مسیر این فایل را در برنامه وارد کنید

برنامه اصلی را اجرا کنید یک پنجره باز میشود که شما بایستی در بعضی از قسمتها مقادیر لازم را وارد کنید

در بالای پنجره در قسمت Library Folder مسیر فولدری را که برای پروژه در نظر گرفتید را بدید مثلا :
D:\AFLT1000\OIFM-08L

توجه کنید که فایل متنی که قبلا ادیت کردید بایستی در همین فولدر باشه

در قسمت Element کلید New را بزنید و یک اسم وارد کنید ( بهتره که اسم باند مورد نظر باشه

قسمت All in one را چک مارک بزنید

نوع سیمولاتور را انتخاب کنید FS9 یا std که برای FSX بایستی std را انتخاب کنید

ر قسمت Light Type گزینه Approach را انتخاب کنید

در قسمت Color هم مثلا White-Hi را انتخاب کنید

هدینگ باند را در قسمت مربوطه وارد کنید و سپس کلید Create/Save Element را بزنید

بعد از اینکه اینکار تمام شد کلید Make Array را بزنید که یک پنجره دیگر برای شما باز میشه که در ان بایستی مسیر فایل متنی که قبلا ادیت کردید و مسیر خروجی برنامه که فایل .bgl هست را مشخص کنید و سپس کلید Make Array را بزنید

بعد از اینکار برگردید به پنجره اصلی و کلید Make Library را بزنید ، همانند قبل یک پنجره جدید باز میشه که در ان

3 تا جدول داره و تمام المنتهای مورد استفاده در فایل شما در این جداول موجوده , برای FSX در جدول وسط تمام گزینه ها را چک مارک بزنید و پس از دادن مسیر خروجی مانند قبل،، کلید Create/Save Library.bgl را بزنید

حالا در مسیرهایی که وارد کردید فایل bgl مربوط به کار شما اماده هست انها در FSX اضافه کنید

عذرخواهی میکنم که کامل تر توضیح ندادم اما امیدوارم مفید باشه ضمنا اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

Majid
  • Majid
  • 53.74% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر نشان
8 سال پیش
ارسال شده توسط : Reza_Sadri 

با سلام خدمت دوستان و مجید جان عزیز

همانطوریکه قبلا خدمتتون عرض کردم کار کردن با این برنامه یکمی مشکله ، برای شروع قبل از هرچیز از لینکی من در پست اول گذاشتم برنامه را دانلود کنید و پس از نصب و اجرا اجازه ندهید برنامه اپدیت شود چون نسخه جدید برنامه باگ داره و من هم نتونستم ازش استفاده کنم.

من یک توضیح کلی میدم و میدونم که با همین توضیح میتونید راحت با برنامه کار کنید

- کل فایلهای برنامه را در یک فولدر کپی کنید
- درون فولدر Sample Def نمونه های کامل اپروچ لایت ها وجود دارند یکی از انها را انتخاب کنید و بهتره که از روی ان کپی بردارید و ان را توسط یک ویرایشگر متنی مثل Note pad باز کنید

latitude | longitude | elevation | heading | tag

در بالای جدول شما بایستی موقعیت دقیق باند فرودگاهی را که میخواهید در اپروچ لایت نصب کنید را وارد کنید برای اینکار من از برنامه ADE استفاده میکنم یعنی فرودگاه را لود کنید بعد کرسر ماوس را دقیقا در انتهای باند و روی خط مرکز باند قرار دهید ، اعداد نشان داده شده در قسمت بالای چپ تصویر را یاداشت کنید و در فایلی که باز کردید بجای latitude , longitude وارد کنید برای ارتفاع و هدینگ هم با استفاده از همان برنامه این مقادیر را بجای نوشته ها وارد کنید

توجه کنید که فرمت اصلی را به هم نزنید یعنی این علامت | نشانه جداسازی بین مقادیر میباشد و در هنگام ادیت کردن ان را پاک نکنید بعد از اینکار شما در بالای نوشته ها یک همین چیزی خواهید داشت

37.655630263 | 45.058412999 | 1324.051 | 33.060 |

وقتی این قسمت را وارد کردید فایل را با همان فرمت قبلی Save کنید چون بعدا بایستی مسیر این فایل را در برنامه وارد کنید

برنامه اصلی را اجرا کنید یک پنجره باز میشود که شما بایستی در بعضی از قسمتها مقادیر لازم را وارد کنید

در بالای پنجره در قسمت Library Folder مسیر فولدری را که برای پروژه در نظر گرفتید را بدید مثلا :
D:\AFLT1000\OIFM-08L

توجه کنید که فایل متنی که قبلا ادیت کردید بایستی در همین فولدر باشه

در قسمت Element کلید New را بزنید و یک اسم وارد کنید ( بهتره که اسم باند مورد نظر باشه

قسمت All in one را چک مارک بزنید

نوع سیمولاتور را انتخاب کنید FS9 یا std که برای FSX بایستی std را انتخاب کنید

ر قسمت Light Type گزینه Approach را انتخاب کنید

در قسمت Color هم مثلا White-Hi را انتخاب کنید

هدینگ باند را در قسمت مربوطه وارد کنید و سپس کلید Create/Save Element را بزنید

بعد از اینکه اینکار تمام شد کلید Make Array را بزنید که یک پنجره دیگر برای شما باز میشه که در ان بایستی مسیر فایل متنی که قبلا ادیت کردید و مسیر خروجی برنامه که فایل .bgl هست را مشخص کنید و سپس کلید Make Array را بزنید

بعد از اینکار برگردید به پنجره اصلی و کلید Make Library را بزنید ، همانند قبل یک پنجره جدید باز میشه که در ان

3 تا جدول داره و تمام المنتهای مورد استفاده در فایل شما در این جداول موجوده , برای FSX در جدول وسط تمام گزینه ها را چک مارک بزنید و پس از دادن مسیر خروجی مانند قبل،، کلید Create/Save Library.bgl را بزنید

حالا در مسیرهایی که وارد کردید فایل bgl مربوط به کار شما اماده هست انها در FSX اضافه کنید

عذرخواهی میکنم که کامل تر توضیح ندادم اما امیدوارم مفید باشه ضمنا اگر سوالی بود در خدمتتون هستم.

[/quo

ممنون بابت توضیحاتتون , سعی میکنم در اولین فرصت تلاشمو بکنم اگر سوالی بود حتما درهمین تاپیک خواهم پرسید , در ضمن بنده از باگ در ورژن جدید اطلاعی نداشتم ممنون بابت اطلاع رسانی.
موفق باشید

Kian.Brn
  • Kian.Brn
  • 50.02% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر یار
8 سال پیش
سلام@};-
قربان لینک داخل سایت کجاست؟
ریجسترهم بخوام بکنم سایت پول می خواد😢