سوال نظرسنجی: آیا این روش هایی که در این تاپیک ذکر شده اند برای شما مفید بوده اند

مجموع: 40

SOORI
  • SOORI
  • 50.04% (معمولی)
  • بال کاغذی
7 سال پیش
ارسال شده توسط : FPSDoug 

ارسال شده توسط : SOORI 

با درود و تبریک سال نو!
من تو این سایت تازه وارد هستم و نمیدونم هنوز این تاپیک چک میشه و فعال هست یا نه!
عکس های چند پست که باز نمیشن!
سوالی که من دارم این هست که FSX با سیستم بسیار قوی هم اون کیفیت و کارایی لازم رو ارائه نمیده!
با نصب افزونه ها و انجام توییک ها و تنظیم کارت گرافیک از کنترل پنل آن تا حد زیادی کیفیت رو افزایش دادم ولی چند مشکل هست!
1- FPS روی زمین و در فرودگاهایی مثل سیاتل از 15 بالاتر نمیره که کم هست!
2- آبجکتها مثل ساختمانها و درختها در شهرها دیر ساخته و لود میشن با اینکه در فایل FSX.cfg مقدار Raius رو به 9.5 هم افزایش دادم باز هم همین مشکل هست!
و اینکه FSX از قدرت سیستم استفاده نمیکنه به ویژه کارت گرافیک! البته با تغییر affinity در FSX.cfg تقریبن از توان CPU استفاده میکنه!
ما دو سیستم داریم که مشخصاتشون رو در زیر مینویسم، دوستان اگر راهنمایی و کمکی میتونند بکنند. ممنون میشم!
سیستم 1:
CPU: i7 6700 - 3.4GHz
Ram: 16GB DDR 4
MainBoard: MSI Z170A Gaming Pro
VGA: Nvidai GTX 1070 8GB GDDR5 Zotak
SSD Samsung 850 Evo
این سیستم به سه مانیتور 1080 وصل هست و دو تا SSD داره. یکی برای ویندوز و یکی برای FSX
و با اینکه حداکثر از 30 % توان GPU و 25% مقدار رم گرافیک استفاده میکنه ولی باز هم مشکلات بالا هست!

سیستم 2:
CPU: i7 920 2.97 GHz
Ram : 6GB DDR3 tripple channel
MainBoard Asus PT6 Delux V2
VGA: Nvidia GTX 570 1280MB GDDR5 Asus
HDD 160 GB & 320 GB Sata 7200RPM
این سیستم به دو مانیتور یکی 1080 و دیگری 720 وصل هست و مانند قبلی یک هارد برای ویندوز و دیگری برای FSX هست. و در این هم حداکثر از 40% مقدار رم گرافیک استفاده میکنه و در بعضی مواقع از توان GPU استفاده میکنه که FPS خوب هست و در مواقع دیگر مثل سیستم قبل همان مشکلات را دارد!
:-k

سلام دوست من
شبیه ساز پرواز X مال حدودا 10 سال پیش هستش، ساختار 32 بیت داره و کلا بهینه نیست، چرا P3D رو امتحان نمی کنید؟ امکان 64 بیت شدن P3D در آینده هست و کلا خیلی از FSX بهتره
فعلا هم بنده سمت X-Plane 10 رفتم و میتونم بگم خیلی خیلی خیلی از P3D حتی بهتره!
اما اگه شما به همین FSX علاقه دارین، میتونین از FSX.CFG های شیر شده تو Youtube استفاده کنین، و فکرم نمیکنم حتی با سیستم بالایی بتونید با 3 تا مانیتور 1080p پرفورمنس خوبی بگیرید
اگر نتونستید FSX.cfg مناسبی پیدا کنید بگید بنده واستون ارسال کنم

درود بر شما و سپاس.
P3D ورژن 2.5 رو امتحان کردم، با اینکه از توان سیستم استفاده میکنه ولی کیفیت بهتری ارائه نمیده! با افزونه های REX و ORBX هم امتحانش کردم ولی اختلاف قابل توجهی با FSX نداره! حتا بعضی جاها مثل ارتفاعات برفی و یخی بدتره و تمام قسمتهای پوشیده رو کلن سفید نشون میده! ترجیه دادم همچنان روی FSX بمونم.
X-Plane رو هم امتحان کردم! افکتهای نسبتن خوبی داره اما در بعضی قسمتها که مهم هم هست و برای حقیقی به نظر رسیدن پرواز لازمه خوب کار نشده! افزونه هم فکر نمیکنم براش داشته باشه یا بشه سینری و وکتور یا هواپیما بهش اضافه کرد!
به هر حال مجدد نصبش میکنم، شاید باید بیشتر باهاش کار کنم تا قلقش دستم بیاد!
FSX.cfg رو تقربن تنظیماتش رو انجام دادم. وقت زیادی گذاشتم براش! ممنون میشم اگر شما تنظیم خاصی دارید، بفرستید تا مقایسه کنم.
باز هم سپاسگذار

X-Plane هم هواپیماهای حرفه ای داره، هم سینری عالی(Add On)، بعضی از هواپیماهاش حتی از بهترین هواپیماهای FSX بهترن، مثل IXEG 737 که از PMDG هم بهتره یا Rotate MD-80 یا FF 767 و..
فلایت مدلی که ارائه میده به مراتب از FSX بهتره، تو شرایط جوی نامناسب قشنگ میشه حس کرد که چقد فلایت مدل و داینامیک این شبیه ساز فوق العادس، بنظر من که با اومدن XP11 و افزونه های اخیر XP، شبیه ساز های FSX و P3D حتی اگه 64 بیت نشه به اخر راهشون میرسن.
XP چون HDR Rendering ارائه میده خیلی محیط شب زیبایی داره، کلا لایتنینگ توی XP یک لول دیگه هست، در کل حیفه که شما با این سیستمتون X-Plane رو نداشته باشید، تنها چیزی که XP نداره نسبت به FSX، هواپیماهای PMDG هستن..
UserPostedImage ;
این موردی هم که شما فرمودید در P3D بخاطر HDR اش هست، Bloom زیاد باعث شده سفید دیده بشه.
P3D زیاد تغییر گرافیکی نسبت به FSX نداره به جز چند مورد (HDR, VC Shadows, Cloud Shadows,..) ولی یه سری مشکلات رو حل کرده که نبودشون واقعا واجبه، مثلا Dynamic Head Movement که وقتی هواپیما روی زمین یا هوا بچرخه موقعیت کمرا هم تغییر میکنه، یا مشکل Affinity Mask که شبیه ساز از تمامی ترد ها یا هسته های CPU استفاده نمیکرد تو P3D حل شده.
FSX دیگه عمرشو کرده دوست من الان همه دارن میرن سمت P3D به شما هم پیشنهاد می کنم به سمت همون برین، به خصوص ورژن 4 که قراره بیاد باید فوق العاده باشه
اگر مشکلی نداره FSX.CFG تون رو اپلود کنید تا ببینم چی کم داره
الان شما چند فریم میگیرید تو فرودگاه هایی مثل EHAM یا EDDF ؟‌‌ (ادد آن)

آقا سپاس فراوان بابت وقتی که برای نوشتن و پاسخ دادن میکنید.
برای مشکلاتی که نام بردید از FSX به راحتی راه حل هست. در حقیقت P3D کار خاصی نکرده! با تغییراتی در فایل fsx.cfg این موارد حل مشوند. الان fsx از هر 4 هسته فیزیکی به خوبی استفاده میکنه روی سیستم. متن فایل رو در زیر میگذارم. من هم P3Dورژن 2.5 بیشتر رو نتونستم پیدا کنم. اصلش هم واقعن گرون هست و به نظرم باتوجه به اینکه همچنان به همون افزونه های FSX براش نیاز هست به صرفه نیست! حالا با اومدن 4 شاید بهتر بشه!
باید به توصیه شما وقت بیشتری برای X-Plane بگذارم و تست های بیشتری روش انجام بدم!
- چون FSX رو مجدد تازه نصب کردم هنوز افزونه فرودگاهی رو بهش اضافه نکردم. تنها REX 4+soft clouds و FreemeshX کل دنیا که حجمش حدود 40 گیگ هست و تعدادی هواپیما مثل C-130 یا B-17 نصب کردم.
میار من برای میزان فریم ها فرودگاه تاکومای سیاتل با لیرجت هست که در بهترین حالات روی باند بیشتر از 18 نمیشه!

:| 18 FPS ؟
حتما یه جای کار میلنگه 6700K با یکم اور باید 60 FPS رو تو FSL A320 بده!
Dynamic Head Movement هم حل نمیشه تو FSX خیلی ها دنبال حل شدنش بودن و نشد، اما تو نسخه 3.3 P3D حل شد [barareh]
اگر خواستین بنده میتونم لینک P3D V3.4 رو بدم بهتون که اخرین نسخش هست تا الان،
راستی شما با نرم افزار هایی مثل MSI Afterburner چک کنید ببینید تمامی هسته ها بالای 60-70 درصد توانشون استفاده میشن ؟ اگر اینطور هست پس چرا 18 فریم میده شبیه ساز

منم برام عجیبه و نمیدونم دیگه باید چکار کرد!
یکی همین FPS یکی لود شدن دیر آبجکتها با اینکه radius رو در fsx.cfg بالاترین مقدار گذاشتم حتا چندین بار هم مقادیر مختلف رو امتحان کردم که فرقی نکرد!
من کا سیستم رو با hardware monitor چک میکنم. از تمامی هسته های فیزیکی بعد از توویک استفاده میکنه ولی از رم گرافیک و جی پی یو همونطور که در اولین پستم نوشتم خیلی کم استفاده میکنه! البته این مشکل من تنها نیست. با تحقیقات و مطالعاتی که در اینترنت داشتم مشکل خیلی ها هست.
-ممنون میشم اگر لینک دانلود نسخه آخر p3d رو بگذارید. امیدوارم خارج ایران هم بشه ازش دانلود کرد.😄
SOORI
  • SOORI
  • 50.04% (معمولی)
  • بال کاغذی
7 سال پیش

Dynamic Head Movement هم حل نمیشه تو FSX خیلی ها دنبال حل شدنش بودن و نشد، اما تو نسخه 3.3 P3D حل شد [barareh]

این خطوط برای تنظیم و تغییر حرکت سر هستند. البته من تستشون نکردم ببینم تغیراتشون چه تاثیری میگذاره! افزونه هم هست برای این کار

[DynamicHeadMovement]
LonAccelOnHeadLon=-0.020000
LonAccelOnHeadPitch=-0.010000
RollAccelOnHeadLat=0.010000
YawAccelOnHeadLat=-0.100000
RollAccelOnHeadRoll=0.100000
MaxHeadAngle=5.000000
MaxHeadOffset=0.300000
HeadMoveTimeConstant=1.000000
ma_heravi
  • ma_heravi
  • 0% ()
  • بال برنزی - کبوتر سوار
7 سال پیش
با سلام و درود سال نو مبارک

با چه حداقل سیستمی می توان استفاده خوب و لذت بخشی در Xplane داشت ؟

سپاس
EP-IBB

UserPostedImage
FPSDoug
  • FPSDoug
  • 50.12% (معمولی)
  • بال برنزی - کبوتر سوار
7 سال پیش
ارسال شده توسط : ma_heravi 

با سلام و درود سال نو مبارک

با چه حداقل سیستمی می توان استفاده خوب و لذت بخشی در Xplane داشت ؟

سپاس

سلام

بستگی به توقعی داره که از شبیه ساز دارید، ولی یه i3 نسل 6 به بعد یا i5 نسل 5 به بعد + یک کارت گرافیک نسبتا خوب (حداقل r9 280x یا GTX 960 4gb) لازم هست برای تنظیمات متوسط
khan
  • khan
  • 50.02% (معمولی)
  • آزمایشی
6 سال پیش
اقا این تصاویر چرا باز نمیشن